Piątkowy wieczór sprzyjał tworzeniu. Warsztaty w MDK Lubliniec

Piątkowy wieczór sprzyjał tworzeniu. Warsztaty w MDK Lubliniec

20 marca 2023, godz. 17:29
nadesłane: Paulina Wojtulek, MDK Lubliniec
Udostępnij: Kopiuj link

W piątek 17 marca w Miejskim Domu Kultury w Lublińcu odbyły się warsztaty „Mania Malowania” oraz „Dzierganie na zawołanie. Spotkanie szydełkomaniaków”. Przyciągnęły one sporą grupę chętnych, którzy w twórczy i kreatywny sposób chcieli spędzić wieczór. 

Warsztaty „Dzierganie na zawołanie. Spotkanie szydełkomaniaków” odbywają się zawsze w wyjątkowej atmosferze. Są to spotkania, w których każdy może spróbować swoich sił. Biorą w nich udział dzieci, młodzież oraz dorośli. Galeria pod Glinianym Aniołem, w której odbywały się warsztaty pełna była rozmów i śmiechów. Aromatyczna kawa i herbata oraz zapach gofrów, dopełniały klimatu. Prowadzące Anna Wysłucha i Sabina Gajda z radością i zaangażowaniem wprowadzały uczestników w arkana sztuki jaką jest dzierganie na szydełku. Efekty zachwyciły. Z kolorowych sznurków powstały urocze koszyczki, niektóre z uszkami jak u zajączków. Będą idealnym prezentem lub dekoracją na wielkanocny stół . 

Warsztaty z cyklu Akademia Kreatywności „Mania Malowania” prowadzone przez Annę Grucę inspirowane były twórczością Zofii Stryjeńskiej. Była to wyjątkowa artystka, polska malarka dwudziestolecia międzywojennego. Uczestniczki za pomocą ołówka oraz pasteli stworzyły barwne autoportrety, a także poznały biografię artystki. Cieszy fakt, że kolejne twórcze spotkania przygotowane przez Miejski Dom Kultury przyciągają nowych uczestników. Do zobaczenia na kolejnych warsztatach.

Galeria: Warsztaty w MDK Lubliniec

Warsztaty w MDK Lubliniec / zdj. nadesłane: MDK Lubliniec Warsztaty w MDK Lubliniec / zdj. nadesłane: MDK Lubliniec Warsztaty w MDK Lubliniec / zdj. nadesłane: MDK Lubliniec Warsztaty w MDK Lubliniec / zdj. nadesłane: MDK Lubliniec Warsztaty w MDK Lubliniec / zdj. nadesłane: MDK Lubliniec
Zobacz całą galerię

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu