Eliminacje Powiatowe 68. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego

Eliminacje Powiatowe 68. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego [ZDJĘCIA]

23 marca 2023, godz. 9:06
nadesłane: Paulina Wojtulek, MDK Lubliniec
Udostępnij: Kopiuj link

We wtorek 22 marca na Sali Baletowej Miejskiego Domu Kultury w Lublińcu odbyły się Eliminacje Powiatowe 68. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego dla uczniów szkół średnich oraz dorosłych. Poziom umiejętności uczestników był naprawdę wysoki. Zachwycili oni zgromadzonych i jury swoimi interpretacjami utworów. 

Ogólnopolski Konkurs Recytatorski to najstarszy i największy konkurs recytatorski adresowany do amatorów – młodzieży ze szkół ponadpodstawowych i osób dorosłych. Podczas eliminacji w MDK Lubliniec przeprowadzone zostały trzy turnieje: 

  • turniej teatrów jednego aktora,
  • turniej recytatorski, 
  • turniej wywiedzione ze słowa. 

Zwyciężczynią turnieju teatrów jednego aktora została Ewa Szraucner, która zaprezentowała monodram „Wspomnienie” na podstawie opowiadania autorstwa Andrzeja Lenartowskiego „Wielki Piątek czyli kobieta demon” oraz tekstu Natalii Tułasiewicz „Błogosławiona”. 

W turnieju recytatorskim wzięli udział uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Psarach, Zespołu Szkół Zawodowych w Lublińcu oraz Zespołu Szkół nr 1 im. Adama Mickiewicza w Lublińcu. Laur zwycięstwa przypadł Zuzannie Buli z Liceum Ogólnokształcącego w Psarach, która przygotowała na konkurs pełną dobrego humoru interpretację utworu „Karate sako” Henryka Liszkiewicza. Na drugim miejscu uplasowała się Karolina Bruner z Liceum Ogólnokształcącego w Psarach, na trzecim Patrycja Stabryła z Zespołu Szkół Zawodowych w Lublińcu ex aequo z Kamilem Korzeniewskim z Zespołu Szkół nr 1 im. Adama Mickiewicza w Lublińcu.

Turniej „wywiedzione ze słowa” zakończył się pierwszym miejscem dla Zofii Szawińskiej z Liceum Ogólnokształcącego w Psarach, która poruszyła wszystkich niezwykle emocjonalnym występem recytując Szczepana Twardocha i jego opowiadanie „Masara” pochodzące z tomu „Ballada o pewnej panience”. Na drugim miejscu uplasował się Aleksander Dziwis z Klubu Jednostki Wojskowej Komandosów w Lublińcu, który zaprezentował się przed zgromadzonymi w utworach „Ocalony” Tadeusza Różewicza oraz „Powstańcze relacje świadków. Moje przeżycia w okrucieństwie wojny” Genowefy Makowieckiej. 

Jury w składzie: Agnieszka Raj-Kubat, Janina Tomal i Janusz Hurnik wyłoniła czwórkę uczestników tj. Ewę Szraucner, Zuzannę Bulę, Zofię Szawińską oraz Aleksandra Dziwisa, która zaprezentuje się na kolejnym etapie konkursu. Odbędzie się on 29 marca o godzinie 10:00 w Regionalnym Ośrodku Kultury na ulicy Ogińskiego 13A w Częstochowie. Na zakończenie konkursu, uczestnicy otrzymali upominki i gratulacje z rąk Burmistrza Miasta Lublińca Edwarda Maniury oraz dyrektor Miejskiego Domu Kultury Agaty Woźniak-Rybki. Wszystkie występy były bardzo udane, uczestnicy posiadają ogromny talent. Życzymy powodzenia oraz trzymamy kciuki za dalszy rozwój i sukcesy.  

Galeria: Eliminacje Powiatowe 68. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego

Eliminacje Powiatowe 68. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego / zdj. nadesłane: MDK Lubliniec Eliminacje Powiatowe 68. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego / zdj. nadesłane: MDK Lubliniec Eliminacje Powiatowe 68. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego / zdj. nadesłane: MDK Lubliniec Eliminacje Powiatowe 68. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego / zdj. nadesłane: MDK Lubliniec Eliminacje Powiatowe 68. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego / zdj. nadesłane: MDK Lubliniec
Zobacz całą galerię

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu