Podsumowanie działań NURD w powiecie lublinieckim

Podsumowanie działań NURD w powiecie lublinieckim. Ujawniono 53 wykroczenia

24 marca 2023, godz. 7:46
Lubliniec.info, źródło: KPP Lubliniec / zdj. arch. Lubliniec.info
Udostępnij: Kopiuj link

Kolejna porcja policyjnych statystyk. W środę 22 marca Komenda Powiatowa Policji w Lublińcu kolejny raz przeprowadziła działania "Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego". W rejonach przejść dla pieszych oraz w miejscach, gdzie zwykle panuje duży ruch pojazdów można było spotkać patrole drogówki.

Jak informuje lubliniecka policja, w trakcie działań ujawniono łącznie 53 wykroczenia. W 46 przypadkach sprawcami byli kierujący pojazdami silnikowymi: 32 kierujących ukarano mandatem, a w 14 przypadkach zastosowano pouczenie.

Kilka razy policjanci musieli interweniować również wobec pieszych. Przyczyną było przechodzenie przez jezdnię w niedozwolonym miejscu. Efekt to 5 mandatów i 2 pouczenia.

Działania NURD mają na celu uświadomić wszystkim uczestnikom ruchu drogowego, jakie zagrożenia mogą występować, jeżeli nie przestrzegają oni przepisów. Zadaniem akcji jest także zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego. Działania są co jakiś czas przeprowadzane m.in. na drogach powiatu lublinieckiego.

Apelujemy do niechronionych uczestników ruchu drogowego o rozsądek na drodze oraz używanie elementów odblaskowych w trosce o własne bezpieczeństwo nie tylko poza obszarem zabudowanym, ale na wszystkich nieoświetlonych drogach, także w obszarze zabudowanym - dodaje lubliniecka policja.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu