Kwietniowy repertuar Kina „Karolinka”. Przed nami prawdziwe hity

Kwietniowy repertuar Kina „Karolinka”. Filmowe hity na ekranie

28 marca 2023, godz. 9:02
Lubliniec.info, źródło: MDK Lubliniec
Udostępnij: Kopiuj link

Jak co miesiąc zamieszczamy najnowszy repertuar lublinieckiego Kina „Karolinka”. Tym razem na ekranie zobaczymy prawdziwe hity, m.in. czwartą odsłonę „Johna Wick’a” oraz oscarowego „Wieloryba”. Pierwszy seans z nowego repertuaru już 31 marca. Zachęcamy do zapoznania się ze zwiastunami filmów. Dokładne daty i godziny seansów zamieszczamy w naszym dziale Kino.

Wielki zielony krokodyl domowy (31 marca – 1 kwietnia, 3-4 kwietnia, 7 i 11 kwietnia) 
gatunek: animacja, komedia, przygodowy
Kiedy rodzina Primmów przeprowadza się do Nowego Jorku, ich syn Josh z trudem przystosowuje się do nowej szkoły i nowych przyjaciół. Wszystko to zmienia się, kiedy chłopiec poznaje Lyle’a – śpiewającego krokodyla, który uwielbia kąpiele, kawior i muzykę oraz mieszka na strychu ich domu. Dwójka szybko się zaprzyjaźnia, ale kiedy na Lyle’a czyha zły sąsiad, pan Grumps, Primmowie muszą połączyć siły z właścicielem Lyle’a, Hectorem P. Valenti, aby pokazać światu, że nie ma nic złego w wielkim śpiewającym krokodylu o wspaniałej osobowości.

John Wick 4 (31 marca – 4 kwietnia, 7 i 11 kwietnia)
gatunek: thriller, akcja
Ceny idą w górę, więc także stawka za głowę legendarnego zabójcy, Johna Wicka przebiła już sufit. Stając do ostatecznego pojedynku, który może dać mu upragnioną wolność i zasłużoną emeryturę, John wie, że może liczyć tylko na siebie. Dla niego, to nic nowego. To co zmieniło się tym razem, to fakt, że przeciwko sobie ma całą międzynarodową organizację najlepszych płatnych zabójców, a jej nowy szef Markiz de Gramond jest równie wyrafinowany, co bezlitosny. Zanim John stanie z nim oko w oko, będzie musiał odwiedzić kilka kontynentów mierząc się z całą plejadą twardzieli, którzy wiedzą wszystko o zabijaniu. Tuż przed wielkim finałem tej morderczej symfonii, John Wick trafi na trop swojej dalekiej rodziny, której członkowie mogą mieć decydujący wpływ na wynik całej rozgrywki.

Wieloryb (1 kwietnia)
gatunek: dramat
Cierpiący na poważną otyłość nauczyciel angielskiego próbuje odbudować więź ze swoją nastoletnią córką.

Co w trawie gra (14-18 kwietnia i 24-25 kwietnia)
gatunek: animacja
Ket gra na gitarze w zespole złożonym z koników polnych. W pobliżu mieszka Antonina – księżniczka mrowiska, w którym zabroniona jest wszelka muzyka i panuje etos pracy. Antonina i Ket przypadkiem się spotykają i zaprzyjaźniają. Kiedy księżniczka zostaje porwana przez złowrogiego Anteodora – Ket i przyjaciele ruszają jej na ratunek.

Miłość po angielsku (14-18 kwietnia)
gatunek: romans
Film opowiada historię dwójki ludzi Emily oraz zabawnie uroczego 42 – letniego Polaka Stefana mieszkającego od lat w Londynie. Para zakochała się w sobie 15 lat wcześniej jednak nie od razu pisany był im przysłowiowy „happy ending”. Czy zaskakującym zrządzeniem losu spotkanie po tak wielu latach będzie powodem do rozpalenia ich miłości na nowo? Czy bogatsi o bagaż życiowych doświadczeń dadzą sobie drugą szansę? Co na to wszystko ich najbliżsi? „Miłość po angielsku” to zaskakująca historia romansu w prawdziwie angielskim stylu!

źródło: MDK Lubliniec

Krzyk IV (15-16 kwietnia)
gatunek: horror
Ocalali z masakry w Woodsboro stają się celem seryjnego mordercy grasującego w Nowym Jorku.

źródło: MDK Lubliniec

Święty (24-25 kwietnia)
gatunek: kryminał
Wiosną 1986 roku skradziono z Katedry Gnieźnieńskiej symbol kultu – wykutą w srebrze figurę Świętego Wojciecha z barokowego relikwiarza. Porucznik milicji, w rolę którego wcielił się, nawiązuje współpracę z duchownymi – gospodarzami Katedry. Obie strony dążą do odzyskania rzeźby, ale współpraca jest trudna, bo stosunki Kościoła i państwa nigdy dotąd nie były tak napięte. Kradzieży dokonano niecałe dwa lata po śmierci księdza… Czy komuś zależy, aby nie udało się rozwiązać zagadki, a może okoliczności są wyjątkowo trudne?

Bóg w Krakowie (28-30 kwietnia)
gatunek: obyczajowy, religijny
Siedem epizodów opowiadających historię krakowian, które spaja św. Albert Chmielowski będący przewodnikiem widza.

Uratuj drzewo (28 kwietnia – 2 maja)
gatunek: animacja
W lasach Pirenejów wciąż żyją ludzie pamiętający drzewa posiadające fantastyczne moce, które trudno sobie wyobrazić. Kiedy tylko wykiełkują ich nasiona pojawia się przy nich chochlik, który od teraz staje się ich nieodłącznym towarzyszem. Tak mówią legendy. Chochliki są niewidoczne dla dorosłych. Mogły je ujrzeć tylko dzieci żyjące w zgodzie z naturą. Dzieciaki pomagały chochlikom. Teraz chochlików i magicznych drzew jest coraz mniej.  Przed zagładą mogą je ocalić tylko dzieci, które znowu zbliżą się do natury. Odejdź od komputera – uratuj drzewo!

Skołowani (28 kwietnia – 2 maja)
gatunek: komedia romantyczna
Maks to niepoprawny kobieciarz, a zarazem notoryczny kłamca. Gdy Anna, młoda i atrakcyjna kobieta, bierze go za niepełnosprawnego, Maks brnie w kłamstwo, licząc na kolejny łatwy podryw. Anna ma jednak inny plan – przedstawia go swojej starszej siostrze, Julii, która porusza się na wózku. Niespodziewanie, cynicznie nastawionego do świata Maksa i pełną energii Julię zaczyna łączyć coś więcej, ale… kłamstwo jako fundament relacji? Czy ta miłość ma szansę?

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu