Dzisiejszy sondaż: Czy Polacy wyjdą z grupy na EURO 2024?

Odpowiedzi:

Droga Krzyżowa ulicami Lublińca oraz Nocna Droga Krzyżowa

Droga Krzyżowa ulicami Lublińca oraz Nocna Droga Krzyżowa

29 marca 2023, godz. 8:55
Lubliniec.info, źródło: strony internetowe lublinieckich parafii / zdj. Lubliniec.info
Udostępnij: Kopiuj link

Jak czytamy na stronach lublinieckich parafii, w piątek 31 marca odbędą się niecodzienne Drogi Krzyżowe. Jedna przejdzie ulicami miasta, druga natomiast liczy ok. 26 km trasy i odbędzie się nocą.

Droga Krzyżowa ulicami Lublińca przejdzie w piątek 31 marca. Nabożeństwo rozpocznie się o godz. 18:30 w kościele parafii św. Mikołaja. Wcześniej, o godz. 17:40, zostaną odczytane wypominki za zmarłych. Prosi się o zabranie ze sobą świec. Zakończenie Drogi Krzyżowej zaplanowano na rynku. 

Jak czytamy natomiast na stronie parafii św. Teresy Benedykty od Krzyża – Edyty Stein w Lublińcu, tego samego dnia (31 marca) odbędzie się Nocna Droga Krzyżowa. Jest to propozycja dla osób lubiących długie wędrówki. Trasa będzie liczyła bowiem ok. 26 km. Do udziału w tym nabożeństwie zaprasza się osoby dorosłe, a niepełnoletni mogą w nim uczestniczyć tylko pod opieką osób dorosłych. Konieczne są kamizelki odblaskowe lub inne odpowiednie elementy odblaskowe, latarka, odpowiednia ilość jedzenia i picia itd. 

Podobnie jak w minionych latach wyruszymy wspólnie by rozważać w ciszy i skupieniu tajemnice męki Chrystusa – czytamy na stronie parafii.

Ruszamy ul. Kochanowskiego w stronę centrum miasta. Następnie ul. Wyszyńskiego, Sportową w stronę stadionu miejskiego. Po przecięciu DK 11 kierować się będziemy w stronę kapliczki św. Huberta, Dziewczej Góry i Solarni. Do kolejnych stacji będziemy zmierzać w kierunku DK 11, przejdziemy obok cmentarza komunalnego i przez Krzyż Milenijny na Lipskiej Górze dotrzemy z powrotem do kościoła parafialnego - informuje nas proboszcz parafii ks. Rafał Grunert.

NDK rozpocznie się ok. godz. 19.00 po Mszy św. szkolnej i ruszy bez względu na pogodę. Według prognoz, w piątek wieczorem mogą wystąpić opady deszczu. Temperatura 9-13 oC. W nocy z piątku na sobotę 6-9 oC. Wiatr od 10 do 16 km/h. (na podstawie prognozy pogody IMGW dla Lublińca)

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu