Program „Złota rączka”: Bezpłatna pomoc lublinieckim seniorom w domowych naprawach

Program „Złota rączka”: Bezpłatna pomoc lublinieckim seniorom w domowych naprawach

29 marca 2023, godz. 13:49
Lubliniec.info, źródło: BIP UM Lubliniec / zdj. arch. Lubliniec.info
Udostępnij: Kopiuj link


W Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego w Lublińcu opublikowano projekt uchwały w sprawie przyjęcia Programu „Złota Rączka dla Lublinieckich Seniorów 65+” na rok 2023. Program polega na zapewnieniu seniorom nieodpłatnej pomocy w drobnych, domowych naprawach, których nie są w stanie samodzielnie wykonać. Aktualnie trwają konsultacje projektu.

Bezpłatnymi usługami świadczonymi w ramach programu mogą być np. naprawa lub wymiana zawiasów drzwi, wymiana żarówek, podłączenie pralki lub zmywarki, odpowietrzanie kaloryfera itd. Koszty zakupu niezbędnych materiałów do wykonania usługi będzie musiał pokryć jednak w całości senior (np. zakup żarówek do wymiany). Program nie obejmuje:

    • usług wymagających natychmiastowej interwencji, 
    • usług wymagających specjalistycznych uprawnień (np. uprawnień elektrycznych),
    • usług remontowych (np. malowanie ścian),
    • napraw, które wynikają ze zobowiązań innych podmiotów np. wspólnoty mieszkaniowej,
    • robót budowlanych. 

Program miałby przysługiwać seniorom, którzy ukończyli 65 rok życia, są osobami samotnymi (także samotne małżeństwa), są mieszkańcami miasta Lubliniec oraz stale zamieszkują w lokalu, w którym ma być wykonana usługa – czytamy w projekcie uchwały.

Realizatorem programu ma być Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Lublińcu. Przeprowadzenie programu uzależnione będzie od środków finansowych zabezpieczonych w budżecie.

Jak poinformowano również w zarządzeniu Burmistrza Miasta Lublińca, od 29 marca do 5 kwietnia trwają konsultacje w sprawie przyjęcia programu. Uwagi i opinie można złożyć listownie, osobiście w urzędzie lub za pomocą poczty elektronicznej na adres: sio@lubliniec.pl. 

Szczegóły >tutaj< [BIP UM Lubliniec]. 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu