Mieszkańcy Lublińca nie zawiedli! Podsumowanie Wielkanocnej Zbiórki Żywności

Mieszkańcy Lublińca nie zawiedli! Podsumowanie Wielkanocnej Zbiórki Żywności

31 marca 2023, godz. 7:45
Lubliniec.info, źródło: inf. pras. MOPS Lubliniec / zdj. MOPS Lubliniec
Udostępnij: Kopiuj link

W miniony weekend na terenie Lublińca w pięciu największych sklepach odbyła się Wielkanocna Zbiórka Żywności, która jest inicjatywą Banków Żywności zrzeszonych w Federacji Polskich Banków Żywności.

Przed Świętami Wielkanocnymi chętnie otwarliśmy serca i portfele. Dzięki ofiarności mieszkańców, którzy zakupili i przekazali produkty spożywcze, wspieramy osoby potrzebujące z terenu Lublińca – pisze Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Lublińcu.

Przez 2 dni do specjalnie ustawionych koszy i wózków sklepowych udało się zebrać 1 224 kg żywności! To więcej niż w ubiegłym roku (1 202 kg).

Jak co roku dużą część zebranego towaru stanowiły: mąka (374 kg), cukier (231 kg), makarony i ryże (219 kg), oleje i tłuszcze (184 kg). Zebrano również słodycze, konserwy mięsne i rybne, mleko, muesli, zupy, przyprawy, sosy, dżemy, herbatę. Do koszy trafiły również owoce i warzywa. 

Od poniedziałku pracownicy MOPS rozpoczęli wydawanie przygotowanych paczek najuboższym mieszkańcom Lublińca. Jak co roku MOPS wesprze osoby starsze, niepełnosprawne, schorowane, rodziny wielodzietne. Paczkami obdarowane będą również rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji. Zebrana żywność trafi do lublinieckich szkół, Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych, na oddział pediatryczny SPZOZ i oddział młodzieżowy Wojewódzkiego Szpitala Neuropsychiatrycznego, do Domu Dziennego Pobytu  „Klubu Seniora”, do Środowiskowego Domu Samopomocy oraz Stowarzyszenia Monar Schroniska dla Osób Bezdomnych Markot w Kokotku.

W akcję zaangażowało się 174 wolontariuszy. Dziękujemy: Szkole Podstawowej nr 1, Szkole Podstawowej nr 2, Szkole Podstawowej nr 3, Szkole Podstawowej nr 4, Zespołowi Szkół im. Św. Edyty Stein, Zespołowi Szkół Zawodowych, Zespołowi Szkół nr 1 im. Adama Mickiewicza, Specjalnemu Ośrodkowi Szkolno – Wychowawczemu oraz Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego za pomoc i uczestnictwo w zbiórce – pisze MOPS.

Bardzo dziękujemy właścicielom i pracownikom sklepów za pomoc w zorganizowaniu zbiórki oraz zrozumienie i przychylność dla naszych działań. Nasze podziękowania kierujemy również do specjalnej grupy wolontariuszy, którzy pomagali nam przy technicznej obsłudze zbiórki, tj. zwożeniu produktów ze sklepu ich rozładunku i liczeniu – dodaje Ośrodek.

Przekazujemy serdeczne podziękowania wszystkim darczyńcom, którzy nie pozostali obojętni wobec osób potrzebujących pomocy i podzielili się zakupioną żywnością. Hojność ofiarodawców przerosła nasze oczekiwania – podsumowuje placówka.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu