Pościg na DK 46. Zatrzymano złodziei samochodu. Padły strzały ostrzegawcze

Pościg na DK 46. Zatrzymano złodziei samochodu. Padły strzały ostrzegawcze

31 marca 2023, godz. 11:21
Lubliniec.info, źródło: Policja Śląska / zdj. arch. Lubliniec.info
Udostępnij: Kopiuj link

Jak czytamy na stronie Policji Śląskiej, dzięki współpracy policjantów z Wydziału Kryminalnego KWP w Katowicach z funkcjonariuszami z Państwowego Biura Śledczego w Austrii, udało się zatrzymać złodziei samochodu. Pościg zakończył się na drodze DK 46. Padły strzały ostrzegawcze.

Do sytuacji doszło w dniu 30 marca. Strona polska uzyskała informację, że śląskim odcinkiem autostrady A1 w kierunku Łodzi ma się poruszać skradziony nad ranem z terenu Austrii pojazd marki Range Rover – relacjonuje Policja Śląska. 

W pościg ruszyli policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie, którzy w rejonie Blachowni wypatrzyli skradziony samochód. Poruszający się pojazdem mężczyźni nie zamierzali się jednak zatrzymywać. Akcja zakończyła się na drodze DK 46, gdzie skradziony suv wjechał do przydrożnego rowu. Mężczyźni próbowali jeszcze kontynuować ucieczkę pieszo, ale policjanci po oddaniu kilku strzałów ostrzegawczych szybko ich zatrzymali.

Zatrzymani to mieszkańcy woj. podkarpackiego w wieku 26 i 23 lata. Strona austriacka zainicjowała procedurę uproszczonego postępowania sądowego ENA, w ramach którego dojdzie do przekazania przestępców na teren Austrii – informuje Policja Śląska.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu