Niebieski Heppening w Lublińcu. Międzynarodowy Dzień Świadomości Autyzmu 2023

Niebieski Heppening w Lublińcu. Międzynarodowy Dzień Świadomości Autyzmu 2023

31 marca 2023, godz. 14:52
źródło: Miasto Lubliniec/Facebook
Udostępnij: Kopiuj link

W dniu 2 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Świadomości Autyzmu. Placówki oświatowe z Lublińca również włączają się w te obchody, podejmując szereg różnorodnych działań na rzecz pogłębiania wiedzy na temat spektrum autyzmu w swoich środowiskach.

W tym roku wszystkie szkoły i przedszkola z naszego miasta włączają się także w akcję dekorowania Niebieskiej Alei Autyzmu. Będzie można ją odwiedzić na skwerze Generała Władysława Sikorskiego (pomiędzy Urzędem Miasta Lublińca i Miejskim Domem Kultury) od  31 marca br. Każde drzewo zostanie udekorowane różnorodnie, ale z niebieskim motywem przewodnim - dla podkreślenia, że każda osoba w spektrum autyzmu jest inna (jedyna i niepowtarzalna). Drzewa umiejscowione są w przestrzeni publicznej, aby zaakcentować, że osoby z autyzmem są pośród nas. 

3 kwietnia 2023 roku (poniedziałek) o godzinie 10.00 w Niebieskiej Alei Autyzmu odbędzie się happening z niebieskimi balonami, w którym będą uczestniczyć przedstawiciele lublinieckich placówek, a także mogą uczestniczyć wszystkie osoby, którym bliski jest temat akceptacji i tolerancji osób w spektrum autyzmu.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu