Dzisiejszy sondaż: Czy Polacy wyjdą z grupy na EURO 2024?

Odpowiedzi:

Wielkanocny weekend na drogach – podsumowanie

Wielkanocny weekend w województwie śląskim oczami policji i straży pożarnej

12 kwietnia 2023, godz. 7:33
Lubliniec.info, źródło: Policja Śląska, KG PSP / zdj. arch. Lubliniec.info
Udostępnij: Kopiuj link

Okres świąteczny to czas przerwy i odpoczynku dla wielu osób, ale nie dla służb mundurowych. Zamieszczamy statystyki i informacje o działaniach policji i straży pożarnej w województwie śląskim w trakcie wielkanocnego weekendu.

Policja Śląska podsumowała wielkanocny weekend na drogach województwa. Jak wskazują podane statystyki, doszło do 13 wypadków, w których śmierć poniosła 1 osoba, a 19 zostało rannych. Zatrzymano również 103 nietrzeźwych kierowców oraz 12, którzy kierowali pod wpływem narkotyków. Oprócz wypadków odnotowano również 383 kolizje drogowe. 

Nad bezpieczeństwem podróżujących czuwało ponad 2000 policjantów śląskiej drogówki. Byli oni wspierani także przez mundurowych innych pionów służbowych.

Warto także przyjrzeć się jak w wielkanocny weekend wyglądała sytuacja okiem strażaków. Jak czytamy na stronie Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej, w województwie śląskim odnotowano 252 interwencje. Wyżej było tylko woj. mazowieckie (391 interwencje).

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu