Dzisiejszy sondaż: Czy Polacy wyjdą z grupy na EURO 2024?

Odpowiedzi:

Zatrzymano nietrzeźwego kierowcę z zakazem kierowania pojazdami

Zatrzymano nietrzeźwego kierowcę z zakazem kierowania pojazdami

13 kwietnia 2023, godz. 9:06
Lubliniec.info, źródło: KPP Lubliniec / zdj. KPP Lubliniec
Udostępnij: Kopiuj link

W ubiegłym tygodniu policjanci z lublinieckiej drogówki zostali skierowani do Lisowic, gdzie według zgłoszenia samochód ciężarowy miał blokować drogę krajową. Okazało się, że jego kierowca w ogóle nie powinien wsiadać za kierownicę.

Na miejscu okazało się, że kierujący posiada aktywny zakaz kierowania pojazdami. Dodatkowo przeprowadzone badanie alkomatem dało wynik 0,9 promila. Mieszkaniec powiatu częstochowskiego odpowie za popełnienie dwóch przestępstw: złamanie zakazu sądu oraz kierowanie w stanie nietrzeźwości - informuje Komenda Powiatowa Policji w Lublińcu.

Jazda pod wpływem alkoholu w znacznym stopniu spowalnia czas naszej reakcji i osłabia możliwości podejmowania szybkich decyzji. Alkohol powoduje wzrost ryzyka utraty kontroli nad prowadzonym pojazdem, jak również upośledza ocenę sytuacji na drodze. Pamiętajmy, kierowanie po alkoholu jest zagrożeniem dla innych uczestników ruchu drogowego - apeluje lubliniecka policja.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu