Kolejna edycja projektu „Wakacje z WOT”

Kolejna edycja projektu „Wakacje z WOT”

21 kwietnia 2023, godz. 8:34
Lubliniec.info, na podstawie: inf. pras. 13 ŚBOT
Udostępnij: Kopiuj link

Każdy dzień przybliża nas coraz bardziej do rozpoczęcia okresu wakacyjnego. Latem z wolnego czasu korzystają najwięcej uczniowie i studenci. Wojska Obrony Terytorialnej wychodzą z propozycją dla osób, które nie wiedzą jak zagospodarować tę przerwę w nauce. Przed nami kolejna edycja projektu „Wakacje z WOT”.

Jak czytamy w informacji prasowej przesłanej przez 13. Śląską Brygadę Obrony Terytorialnej, projekt „Wakacje z WOT” powstał w 2019 roku właśnie z myślą o uczniach powyżej 18 roku życia oraz studentach, którzy chcą wykorzystać przerwę w nauce na zdobycie nowych umiejętności. Z opcji mogą skorzystać także chociażby nauczyciele oraz rodzice. Według podanych statystyk, ze szkoleń skorzystało już ponad 11 tys. ochotników.

Dopasowanie terminu szkoleń do przerw w nauce nie zmienia systemu szkolenia przyjętego w WOT. Szesnastodniowe szkolenie podstawowe, które ochotnicy odbędą podczas wakacji, zwieńczy uroczysta przysięga wojskowa i tym samym zostaną żołnierzami Wojska Polskiego - czytamy.

Osoby chętne do wstąpienia w szeregi WOT mogą skontaktować się z rekturetem na stronie https://rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl/. Wniosek o powołanie można złożyć również bezpośrednio w Wojskowym Centrum Rekrutacji lub elektronicznie przez platformę ePUAP.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu