Budżet Obywatelski Miasta Lublińca. Ruszył nabór wniosków

Budżet Obywatelski Miasta Lublińca. Ruszył nabór wniosków

24 kwietnia 2023, godz. 10:16
Lubliniec.info, źródło: bo.lubliniec.pl, UM Lubliniec
Udostępnij: Kopiuj link

Od 24 kwietnia można składać wnioski do Budżetu Obywatelskiego Miasta Lublińca. Po raz kolejny mieszkańcy mogą skorzystać w tym celu z elektronicznego narzędzia do zgłaszania projektów. Dla osób bez dostępu do sieci przygotowano trzy punkty w mieście, gdzie można złożyć formularz. 

Jest to już ósma edycja Budżetu Obywatelskiego w Lublińcu. Jego celem jest umożliwienie mieszkańcom na drodze dyskusji i podejmowania decyzji, w jaki sposób wydać część budżetu gminnego. Ma on także podtrzymać poczucie realnego wpływu mieszkańców na sprawy miasta - czytamy na stronie bo.lubliniec.pl.

Wysokość środków finansowych przeznaczonych na wykonanie projektów wybranych w ramach Budżetu Obywatelskiego określona jest procentowo i wynosi 0,25% wydatków Miasta Lubliniec zawartych w ostatnim przedłożonym sprawozdaniu z wykonania budżetu. Poziom finansowania pojedynczego projektu wynosi do 100 000,00 zł brutto.

W celu złożenia wniosku, mieszkańcy mogą skorzystać z przygotowanej w tym celu elektronicznej platformy. Link zamieszczamy >tutaj< [bo.lubliniec.pl]. Znajduje się tam panel rejestracji, logowania oraz instrukcja, jak prawidłowo zgłosić projekt. Wnioski można składać również w poniższych punktach:

  • Centrum Obsługi Mieszkańców, ul. Paderewskiego 7a, 42-700 Lubliniec (dziennik podawczy), w godzinach: poniedziałek: od 7:00 do 17:00; wtorek-czwartek: od 7:00 do 15:00; piątek: od 7:00 do 13:00
  • Lubiteka - Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna, ul. Sportowa 3, 42-700 Lubliniec, w godzinach pracy
  • Miejski Dom Kultury, ul. Plebiscytowa 9, 42-700 Lubliniec, w godzinach pracy

Harmonogram Budżetu Obywatelskiego na 2024 rok:

  • zgłaszanie projektów: 24 kwietnia - 8 maja,
  • ocena projektów: 12 - 25 maja,
  • rozpatrywanie odwołań: 1 - 7 czerwca,
  • głosowanie na projekty: 12 - 30 czerwca,
  • ogłoszenie wyników: 3 - 7 lipca.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu