Nagrody dla Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”

Nagrody dla Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”

27 kwietnia 2023, godz. 8:47
inf. pras. ZPiT „Śląsk”
Udostępnij: Kopiuj link

W ciągu kilku ostatnich dni na Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” spadł deszcz nagród. W miniony weekend artyści odebrali w Gliwicach dwa prestiżowe Fryderyki, a w poniedziałek 24 kwietnia nagrodę Międzynarodowy Sukces Roku 2023, przyznaną przez magazyn „Osobowości i Sukcesy”. Trwa moda na sukces Zespołu „Śląsk”!

22 kwietnia w Arena Gliwice odbyła się gala rozdania legendarnych nagród Akademii Fonograficznej Fryderyki 2023. Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny zwyciężył w dwóch kategoriach: 

  • Album Roku Muzyka Korzeni Blues – Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” – 70-lecie Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny. Największe przeboje 
  • Zespół/projekt artystyczny roku – Miuosh x Zespół „Śląsk”.
     

Wydawnictwo fonograficzne pt: „Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” – 70-lecie Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny. Największe przeboje” to zestawienie najpiękniejszych i najsłynniejszych utworów kilku ostatnich dekad. Wśród nich znajdują się głównie kompozycje i opracowania muzyczne Stanisława Hadyny i Wojciecha Kilara, a także Czesława Grabowskiego, Ireneusza Łojewskiego i Czesława Płaczka. Pieśni i piosenki, które znalazły się na płycie, to nie tylko sztandarowy repertuar 70 lat działalności – to dziś już część legendy Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”. Wykonywane przez solistów, chór i orkiestrę Zespołu wciąż wywołują wzruszenie wśród publiczności całego świata. Między innymi te przeboje tworzą współczesną markę Zespołu, a ich kilkudziesięcioletnia historia czyni „Śląsk” bogactwem narodowej kultury. Płyta zawierała ponad 20 utworów, które przez 70 lat zdobywały serca słuchaczy na całym świecie, a przypomniane w roku jubileuszu przysporzą zapewne nowych wielbicieli twórczości Zespołu „Śląsk”. 

Na zadanie pn. „Realizacja nagrania płyty z okazji zbliżających się obchodów 70-lecia ZPiT „Śląsk” im. Stanisława Hadyny w Koszęcinie”, Zespół otrzymał dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W kategorii zespół/projekt artystyczny roku wyróżniono Miuosh x Zespół „Śląsk” - Pieśni współczesne. „Pieśni współczesne" - to przełomowy projekt Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk" i Miuosha, w którym niesamowity potencjał jednego z najstarszych i najbardziej docenianych zespołów folklorystycznych w Polsce i Europie kontrastuje z muzyk

24 kwietnia w Warszawie, Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” oraz Dyrektor Zespołu „Śląsk” – Zbigniew Cierniak zostali również wyróżnieni statuetką za Międzynarodowy Sukces Roku 2023. Osiągnięcia zostały docenione przez magazyn „Osobowości i Sukcesy” i kapitułę nagrody. Magazyn „Osobowości i Sukcesy” to pismo prezentujące ciekawe i oryginalne Osobowości, z różnych dziedzin życia społecznego i kulturalnego. Pismo dla ludzi sukcesu i o ludziach sukcesu, pismo o drodze, która do tego sukcesu prowadzi. Uroczysta Gala przyciąga co roku wybitne osobowości z różnych dziedzin życia społecznego: naukowców, sportowców, dziennikarzy oraz ludzi ze świata show-biznesu i biznesu. Ta różnorodność tworzy jedność i niepowtarzalność imprezy. 

Galeria: Nagrody dla Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”

zdj. nadesłane: Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” zdj. nadesłane: Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” zdj. nadesłane: Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk”
Zobacz całą galerię

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu