Pogoda na majówkę dla Lublińca

Pogoda na majówkę dla Lublińca

28 kwietnia 2023, godz. 8:15
Lubliniec.info, źródło: IMGW / zdj. ilustr.
Udostępnij: Kopiuj link

Przed nami długi weekend, tzw. majówka. Jest to czas kojarzony przede wszystkim z grillowaniem, wycieczkami i spędzaniem czasu na świeżym powietrzu. Jaką pogodę przewiduje się więc w Lublińcu w dniach 29 kwietnia – 3 maja?

Jak przewiduje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w przybliżonej prognozie pogody dla Lublińca, w sobotę (29.04) może padać. Do popołudnia będzie występowało duże zachmurzenie wraz z deszczem. Później niebo przejaśni się nieco bardziej, jednak wciąż możliwe będą opady. Temperatura maksymalna w ciągu dnia wyniesie ok. 15oC.

Niedziela (30.04) na pierwszy rzut oka prezentuje się nieco lepiej. W ciągu dnia również będzie występowało zachmurzenie (zarówno umiarkowane, jak i całkowite), jednak szansa opadów deszczu będzie zdecydowanie mniejsza. Temperatura maksymalna również ok. 15oC.

Poniedziałkowa (01.05) pogoda będzie podobna do niedzielnej. Niebo również naprzemiennie będzie czyste, umiarkowanie zachmurzone lub całkowicie zachmurzone. Nie powinny także występować opady deszczu, a jeśli już, to będą słabe. Temperatura maksymalna ok. 16-17oC.

Wtorek (02.05) wydaje się być dość niepewnym dniem. Prognoza IMGW wskazuje na bezchmurne niebo z rana i temperaturę w ciągu dnia do ok. 20oC. Od popołudnia zachmurzenie umiarkowane. Z kolei inne źródła podają, że w drugiej części dnia jest duża szansa na wystąpienie opadów deszczu. Warto mieć na uwadze ten fakt i śledzić prognozy na bieżąco.

W środę (03.05) przez prawie cały dzień przewaga chmur wraz z przelotnymi opadami deszczu. Temperatura maksymalna ok. 16oC.

Jak już wspomniano, zachęcamy do śledzenia prognozy pogody na bieżąco ze względu, że może ona się zmieniać.

Opracowano na podstawie przybliżonej prognozy pogody IMGW dla Lublińca.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu