Dzisiejszy sondaż: Czy Polacy wyjdą z grupy na EURO 2024?

Odpowiedzi:

Obchody Święta Narodowego Trzeciego Maja w Lublińcu [ZDJĘCIA]

Obchody Święta Narodowego Trzeciego Maja w Lublińcu [ZDJĘCIA]

3 maja 2023, godz. 13:07
Lubliniec.info
Udostępnij: Kopiuj link

Na Cmentarzu Wojskowym w Lublińcu odbyły się uroczyste obchody Narodowego Święta Trzeciego Maja. W galerii na końcu artykułu zamieszczamy kilka zdjęć z uroczystości.

W wydarzeniu uczestniczyli m.in. mieszkańcy Lublińca, przedstawiciele władz samorządowych, władz krajowych, organizacji pozarządowych, służb mundurowych, szkół, środowisk kombatanckich oraz pododdział honorowy Jednostki Wojskowej Komandosów.

Po wprowadzeniu sztandarów oraz po złożeniu meldunku przed dowódcę uroczystości został odegrany Hymn Państwowy przez Miejską Orkiestrę Dętą. Następnie przyszedł czas na zabranie głosu przez Burmistrza Miasta Lublińca oraz przybyłych na wydarzenie gości.

Uczestniczące w uroczystości delegacje złożyły również kwiaty pod Pomnikiem Poległych. Wydarzenie zakończyło się odprowadzeniem pododdziału honorowego Jednostki Wojskowej Komandosów oraz pocztów sztandarowych.

Po zakończonych uroczystościach, w kościele pw. bł. Piotra Jerzego Frassati w Lublińcu odprawiono Mszę św. w intencji Ojczyzny i Miasta.

Galeria: Obchody Święta Narodowego Trzeciego Maja na Cmentarzu Wojskowym w Lublińcu

Obchody Święta Narodowego Trzeciego Maja na Cmentarzu Wojskowym w Lublińcu Obchody Święta Narodowego Trzeciego Maja na Cmentarzu Wojskowym w Lublińcu Obchody Święta Narodowego Trzeciego Maja na Cmentarzu Wojskowym w Lublińcu Obchody Święta Narodowego Trzeciego Maja na Cmentarzu Wojskowym w Lublińcu Obchody Święta Narodowego Trzeciego Maja na Cmentarzu Wojskowym w Lublińcu
Zobacz całą galerię

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu