Świętujmy twórczość młodych artystów! Zapraszamy na „Święto Młodej Sztuki”

Świętujmy twórczość młodych artystów! Zapraszamy na „Święto Młodej Sztuki”

9 maja 2023, godz. 12:06
nadesłane: Paulina Wojtulek, MDK Lubliniec
Udostępnij: Kopiuj link

Już 24 maja o godzinie 17:00 w holu Miejskiego Domu Kultury odbędzie się Święto Młodej Sztuki. Jest to niezwykłe wydarzenie, podczas którego obejrzeć można będzie prace młodych, zdolnych artystów sekcji plastycznych, malarskich, ceramicznych i rękodzielniczych.

W ubiegłym roku wspieraliśmy naszych ukraińskich przyjaciół, a inspiracją dla prac dzieci i młodzieży była twórczość ukraińskiej artystki ludowej Marii Prymaczenko, zwanej „sztuką świętego serca”. Tegoroczne Święto Młodej Sztuki powiązane jest ze zdrowotnym wpływem sztuki na życie człowieka. Sztuka uwrażliwia, pozwala głębiej odczuwać emocje. Za jej pomocą możemy wyrazić swoje wewnętrzne „ja”. 

W tym roku z wydarzeniem wiąże się hasło „Każdy artysta był kiedyś dzieckiem, Każde dziecko może być artystą”. Specjalnie na tą okazję przygotowane zostały prace inspirowane twórczością wielkich artystów takich jak: Tadeusz Makowski, Stanisław Wyspiański, Olga Boznańska, Tamara Łempicka. Będą to portrety pełne uroku, dziecięcej wrażliwości i pięknych barw. Zapraszamy serdecznie! 

nadesłane: MDK Lubliniec

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu