Rusza nabór wniosków do programu „Słoneczny Lubliniec II”

Już wkrótce rusza nabór wniosków do programu „Słoneczny Lubliniec II”

10 maja 2023, godz. 7:59
Lubliniec.info, źródło: UM Lubliniec / zdj. ilustr.
Udostępnij: Kopiuj link

Burmistrz Miasta Lublińca ogłosił nabór wniosków w projekcie „Dostawa i montaż odnawialnych źródeł energii dla mieszkańców Gminy Lubliniec”. Przyjmowanie wniosków rozpocznie się 24 maja i potrwa do 7 czerwca 2023 r.

Jak czytamy na stronie Urzędu Miejskiego, maksymalny, dopuszczalny poziom dofinansowania to 85% kosztów kwalifikowanych. Pozostałe 15% będzie kosztem własnym mieszkańca zakwalifikowanego do projektu. 

Projekt skierowany jest do mieszkańców Lublińca zainteresowanych montażem poniższych instalacji OZE:

  • instalacja fotowoltaiczna (moduły fotowoltaiczne) przeznaczona do produkcji energii elektrycznej,
  • powietrzna pompa ciepła do c.o. oraz c.w.u. przeznaczona do produkcji energii cieplnej na potrzeby centralnego ogrzewania oraz ciepłej wody użytkowej,
  • powietrzna pompa do c.w.u. przeznaczona do produkcji energii cieplnej na potrzeby podgrzewania c.w.u.,
  • magazyn energii elektrycznej dla nowej lub istniejącej instalacji fotowoltaicznej do magazynowania produkowanej energii elektrycznej.
  • magazyn energii cieplnej dla pompy ciepła do magazynowania produkowanej energii cieplnej.

Ponadto, 12 maja o godz. 17:00 w Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej w Lublińcu odbędzie się spotkanie informacyjne, podczas którego zostaną przedstawione zasady naboru do projektu. Transmisja online ze spotkania będzie również dostępna na profilu facebook „Miasto Lubliniec”.

Przypomnijmy, że Urząd Miejski w Lublińcu przeprowadził w tym roku badanie ankietowe, którego celem było sprawdzenie zainteresowania mieszkańców programem „Słoneczny Lubliniec II”. Złożono łącznie 313 ankiet.

Zaznacza się także, że projekt będzie realizowany pod warunkiem uzyskania dofinansowania w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027, Priorytet FESL.10 Fundusze Europejskie na transformację, Działanie FESL.10.06 Rozwój energetyki rozproszonej opartej o odnawialne źródła energii.


Regulamin oraz potrzebne załączniki są dostępne do pobrania na stronie Urzędu Miejskiego w Lublińcu >tutaj< [lubliniec.eu]. Osoby zainteresowane programem „Słoneczny Lubliniec II” zachęcamy do dokładnego zapoznania się z plikami.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu