MDK Lubliniec: Kwiecień obfitował w sukcesy!

MDK Lubliniec: Kwiecień obfitował w sukcesy!

12 maja 2023, godz. 7:53
nadesłane: Paulina Wojtulek, MDK Lubliniec
Udostępnij: Kopiuj link

Oferta sekcji Miejskiego Domu Kultury w Lublińcu jest bogata. Dzieci i młodzież z chęcią uczestniczą w zajęciach i doskonalą swój talent pod okiem instruktorów. Niezmiernie cieszą też wiadomości o tym, że uczestnicy odnoszą sukcesy w konkursach. W kwietniu tych wiadomości było naprawdę sporo! (zdjęcia w galerii)

Na początek dotarła do nas informacja, że w XVIII Ogólnopolskiej Wiośnie Młodych Talentów - Biennale 2023, uczestnicy sekcji plastycznej MDK Lubliniec pod kierownictwem Marzeny Zając otrzymali nagrodę grupową. Konkurencja w konkursie była naprawdę spora. Nadesłanych zostało 777 prac! Doceniono jednak talent i prace uczestników sekcji. Były one inspirowane  twórczością ukraińskiej artystki ludowej Marii Prymaczenko. W skład zespołu wchodzili: Antonina Benecka, Antonia Dłubała, Pola Gatner, Paulina Haltof, Alicja Imiełowska, Magdalena Ledwoń, Michał Ledwoń, Łucja Mańka i Zuzanna Pełka. Na tym nie koniec! W XVI Ogólnopolskim Konkursie na Świąteczną Kartkę Wielkanocną Zuzanna Pełka otrzymała nagrodę Grand Prix Szefa Sekcji Wychowawczej Jednostki Wojskowej Komandosów w Lublińcu. Paulina Kuszła, zdobyła II miejsce w kategorii „Szkoły podstawowe kl 1-4”  Magdalena Kołek i Łucja Mańka otrzymały wyróżnienia w kategorii „Szkoły podstawowe kl. 5-8”. Gratulujemy uczestniczkom sekcji plastycznej oraz instruktor takich sukcesów!  

W MDK Lubliniec prężnie działa również sekcja Studio Wokalne. Nie brakuje chętnych, którym muzyka w duszy gra. „Śpiewać każdy może…” i oni wyśpiewali! W konkursie „Koszęcińska Kuźnia Talentów”, który odbył się 26 kwietnia na scenie Domu Kultury w Koszęcinie, w kategorii klasy I-III 1 miejsce zdobyła Lena Izbicka, a 3 miejsce w tej kategorii zdobyła Anna Nawara. Na 2 miejscu w kategorii klasy IV-VI uplasowała się Dominika Paruzel. W kategorii szkoły ponadpodstawowe uczestnicy zostawili konkurencję daleko w tyle! I miejsce zdobyła Aleksandra Mucha, II otrzymały Zofia Koloch ex aequo z Emilią Czech, podium zamknęła Kamilla Szopka. Gratulujemy takich osiągnięć i dziękujemy instruktorkom: Magdalenie Schlagner Katarzynie Sucharze i Karolinie Wieczorek, które przygotowały uczestników na ten konkurs. 

Na zakończenie 29 kwietnia 2023 roku, podczas Mistrzostw Polski Środkowej w Sulejowie wspaniałe Mażoretki MDK Lubliniec Szafir I zdobyły I miejsce w kategorii Mini formacja pom-pom seniorki. Jednocześnie uzyskały nominacje na Mistrzostwa Polski w Kędzierzynie-Koźlu, które odbędą się 19-21 maja 2023. Ogromne gratulacje dla dziewczyn, to kolejny sukces do kolekcji. Podziękowania dla Małgorzaty Prowdy, instruktorki Mażoretek, która czuwa nad rozwojem grupy. 

Gratulujemy wszystkim uczestnikom sekcji MDK Lubliniec sukcesów. Takie wiadomości są naprawdę budujące i motywujące. Chcemy nadal wspierać was w rozwoju talentów i razem z wami cieszyć się waszymi sukcesami.  

Galeria: Kwietniowe sukcesy młodych artystów MDK Lubliniec

Alicja Imiełowska Biennale 2023 / zdj. nadesłane: MDK Lubliniec Antonina Benecka Biennale 2023 / zdj. nadesłane: MDK Lubliniec Antonina Dłubała Biennale 2023 / zdj. nadesłane: MDK Lubliniec Koszęcińska Kuźnia Talentów / zdj. nadesłane: MDK Lubliniec Koszęcińska Kuźnia Talentów / zdj. nadesłane: MDK Lubliniec
Zobacz całą galerię

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu