Weź udział w debacie nad Raportem o Stanie Miasta Lubliniec za 2022 rok

Weź udział w debacie nad Raportem o Stanie Miasta Lubliniec za 2022 rok

17 maja 2023, godz. 14:17
Lubliniec.info, źródło: UM Lubliniec / zdj. arch. Lubliniec.info
Udostępnij: Kopiuj link

Na stronie Urzędu Miejskiego w Lublińcu opublikowano Raport o Stanie Miasta Lubliniec za 2022 rok. Na najbliższej sesji Rady Miejskiej radni będą dyskutowali na temat dokumentu. W debacie mogą wziąć również udział mieszkańcy miasta.

Jak informuje w komunikacie Przewodniczący Rady Miejskiej Gabriel Podbioł, na sesji Rada zapozna się z otrzymanym Raportem oraz podejmie uchwałę w sprawie udzielenia Burmistrzowi Miasta Lublińca absolutorium. Mieszkańcy, którzy są zainteresowani wzięciem udziału w debacie nad Raportem, powinni dokonać pisemnego zgłoszenia do Przewodniczącego Rady Miejskiej w Lublińcu, popartego podpisami co najmniej 50 osób (mieszkańców).

Sesja Rady Miejskiej odbędzie się 25 maja o godz. 9:00 w Lubitece (ul. Sportowa 3). Najpóźniej do 24 maja można więc przekazywać swoje zgłoszenia do debaty. Mieszkańcy będą dopuszczeni do głosu według kolejności otrzymania przez Przewodniczącego Rady Miejskiej zgłoszenia. Wzór karty zgłoszenia do debaty wraz z listą poparcia jest dostępny do pobrania >tutaj< [BIP UM Lubliniec]. Szczegółowych informacji udziela Biuro Rady, nr tel. 34 3530100 wew. 108., email: biuro@rada.lubliniec.pl, biuro2@rada.lubliniec.pl. 

Co w raporcie?

Raport o Stanie Miasta Lublińca za 2022 rok został przygotowany w oparciu o analizę najważniejszych obszarów życia miasta. Można w nim znaleźć m.in. informacje na temat mieszkańców (np. liczba urodzeń i zgonów z ostatnich lat), samorządności i zarządzania miastem, infrastruktury, finansów, kultury, edukacji, programów społecznych czy bezpieczeństwa. Dokument jest dostępny do pobrania w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego w Lublińcu (link powyżej). 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu