Dzisiejszy sondaż: Czy Polacy wyjdą z grupy na EURO 2024?

Odpowiedzi:

Będzie się działo! MDK pozyskał kolejne środki

Będzie się działo! MDK pozyskał kolejne środki

24 maja 2023, godz. 7:49
nadesłane: MDK Lubliniec
Udostępnij: Kopiuj link

Miejski Dom Kultury w Lublińcu złożył w styczniu 2023 roku wnioski o dofinansowanie w ramach programów Narodowego Centrum Kultury „Ojczysty – dodaj do ulubionych” oraz „EtnoPolska. Edycja 2023”. W obydwu przypadkach dokumenty zostały rozpatrzone pozytywnie.

Celem strategicznym programu  „Ojczysty – dodaj do ulubionych. Edycja 2023” jest kształtowanie twórczych, odpowiedzialnych i świadomych postaw wobec języka polskiego, budowanie kompetencji językowych oraz doskonalenie umiejętności posługiwania się językiem ojczystym poprzez realizację projektów popularyzujących wiedzę o języku. W tym programie MDK otrzymał 25 000 zł, które zostanie przeznaczone na przygotowanie widowiska słowno-muzycznego pt. „Nic dwa razy się nie zdarza” promującego poezję Wisławy Szymborskiej w roku poświęconym wybitnej noblistce.

zdj. nadesłane: MDK Lubliniec

Program „EtnoPolska. Edycja 2023” związany jest z tworzeniem warunków dla wzmacniania tożsamości kulturowej i uczestnictwa w kulturze na poziomie lokalnym i regionalnym. Do tegorocznej edycji programu zgłoszona została rekordowa liczba 2069 wniosków. Wyłoniono 345 beneficjentów. Miejski Dom Kultury w Lublińcu otrzymał 19 000zł. Otrzymane środki przeznaczone zostaną na przygotowanie widowiska jubileuszowego „75 lat Zespołu Pieśni i Tańca HALKA”. Środki  wykorzystane będą na wynagrodzenia instruktorów oraz zespołu muzycznego, obsługę techniczną, fotoreportaż, materiały na scenografię i tantiemy autorskie. 

zdj. nadesłane: MDK Lubliniec

Chcemy razem z Wami podzielić się tymi dobrymi nowinami! Cieszymy się, że dzięki wsparciu finansowemu będziemy mogli przygotować te dwa wspaniałe wydarzenia. W obu przypadkach osobą odpowiedzialną za przygotowanie wniosków była Karolina Groblińska-Kandora. Dzięki nim w MDK Lubliniec znowu będzie się działo! 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu