Pomniki przyrody w Lublińcu przejdą zabiegi pielęgnacyjne

Pomniki przyrody w Lublińcu przejdą zabiegi pielęgnacyjne

24 maja 2023, godz. 8:47
Lubliniec.info, źródło: BIP UM Lubliniec / zdj. arch. Lubliniec.info
Udostępnij: Kopiuj link

Na najbliższej sesji Rady Miejskiej w Lublińcu radni pochylą się nad uchwałą w sprawie uzgodnienia przeprowadzenia zabiegów pielęgnacyjnych pomników przyrody na terenie Gminy Lubliniec. Takie prace mają być przeprowadzone w pięciu różnych miejscach.

Jak czytamy w projekcie uchwały, zabiegom pielęgnacyjnym ma zostać poddanych łącznie 13 sztuk drzew – pomników przyrody. Są to:

  • klon pospolity na Placu Konrada Mańki,
  • dąb szypułkowy na Placu Sienkiewicza,
  • buk zwyczajny rosnący przy ul. Sobieskiego,
  • grupa 9 sztuk drzew gatunku dąb szypułkowy na Bulwarze Ludwika Okwieki,
  • cis pospolity przy ul. Grunwaldzkiej.

Prace będą polegały na wykonaniu cięć w koronie drzew, których celem jest usunięcie wszystkich bezpośrednich zagrożeń dla bezpieczeństwa, tj. usunięcie suszu, usunięcie bądź korekta krzyżujących się gałęzi, usunięcie bądź korekta przewieszonych długich gałęzi powstałych z pędów odroślowych. Dodatkowo planuje się wykonanie wiązań w koronie drzew oraz prac poprawiających warunki siedliskowe.

Sesja Rady Miejskiej, podczas której radni pochylą się nad tematem odbędzie się już 25 maja. Szczegóły >tutaj< [BIP UM Lubliniec].

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu