Dzisiejszy sondaż: Czy Polacy wyjdą z grupy na EURO 2024?

Odpowiedzi:

Oficjalnie: Wiadukt w Lublińcu zostanie zamknięty 1 czerwca

Oficjalnie: Wiadukt w Lublińcu zostanie zamknięty 1 czerwca

24 maja 2023, godz. 13:04
Lubliniec.info, nadesłane: Banimex / zdj. arch. Lubliniec.info
Udostępnij: Kopiuj link

Wykonawca rozbiórki i budowy wiaduktu nad torami PKP w ciągu drogi wojewódzkiej 906 w Lublińcu oficjalnie poinformował o dacie zamknięcia obiektu. Jest to 1 czerwca 2023 r. o godz. 8:30.

Jak czytamy w przesłanej przez wykonawcę inwestycji informacji, od tego momentu zostanie wprowadzona zapowiadana czasowa zmiana organizacji ruchu. Odcinek drogi wojewódzkiej 906 (ul. Powstańców Śląskich) wraz z wiaduktem nad torami PKP i ul. Nową/Plebiscytową zostaną całkowicie wyłączone z użytkowania dla ruchu publicznego (ruch pieszych, rowerowy, samochodowy).

Na czas zamknięcia obiektu zostaną wprowadzone odpowiednio oznakowane objazdy oraz zostanie uruchomiona tymczasowa komunikacja zastępcza dla pieszych. Trasy i rozkład jazdy busów zamieściliśmy tutaj:

Trasy komunikacji zastępczej podczas rozbiórki i budowy wiaduktu w Lublińcu

Zmieniona organizacja ruchu będzie obowiązywać przez cały okres rozbiórki starego wiaduktu i budowy nowego. Informacja o likwidacji czasowej organizacji ruchu wraz z wprowadzeniem stałej i otwarciem dla ruchu nowego wiaduktu zostanie podana z min. 7-dniowym wyprzedzeniem po zakończeniu robót oraz po odpowiednich postępowaniach formalno-prawnych. Zgodnie z założeniami, prace mają potrwać do 22 lutego 2025 roku.

Komentarze

V
Viking 24 maja 2023, godz. 18:09
Zgłoś
Moje miasto

murem podzielone

V
Viking 24 maja 2023, godz. 18:08
Zgłoś
pytanie po co?

Czy ten wiadukt się przewracał, groził zawaleniem? był za niski? za wysoki? czy jest po prostu okazja ukraść trochę pieniędzy i cementu przy tym "projekcie"?

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu