Podziwiali prace młodych artystów. „Święto Młodej Sztuki” w MDK Lubliniec [ZDJĘCIA]

Podziwiali prace młodych artystów. „Święto Młodej Sztuki” w MDK Lubliniec [ZDJĘCIA]

25 maja 2023, godz. 8:25
Lubliniec.info
Udostępnij: Kopiuj link

„Każdy artysta był kiedyś dzieckiem, każde dziecko może być artystą”. Pod takim hasłem w Miejskim Domu Kultury w Lublińcu po raz kolejny odbyło się „Święto Młodej Sztuki”.

W środę 24 maja hol MDK w Lublińcu wypełniły tłumy. Goście przybyli świętować twórczość młodych, zdolnych artystów. Podczas wydarzenia otwarto wystawę oraz zaprezentowano prace sekcji plastycznych, malarskich, ceramicznych i rękodzielniczych. Jak zauważyła dyrektor MDK w Lublińcu Agata Woźniak-Rybka, artyści tacy jak muzycy, aktorzy i tancerze często są podziwiani na scenie, natomiast osoby pracujące na warsztatach, tworzące obrazy i inne rękodzielnicze dzieła, nie zawsze mają ku temu okazję. Z tego właśnie powodu prezentacja dzieł młodych twórców sekcji MDK była tak wyjątkowa.

„Święto Młodej Sztuki” organizowane jest co roku. Ostatnim razem inspiracją dla prac dzieci i młodzieży była twórczość ukraińskiej artystki ludowej Marii Prymaczenko. Teraz młodzi artyści tworzyli swoje prace w oparciu o działa takich artystów jak Tadeusz Makowski, Stanisław Wyspiański, Olga Boznańska i Tamara Łempicka. Tegoroczna edycja wydarzenia była również powiązana ze zdrowotnym wpływem sztuki na życie człowieka. Przypomnijmy, że „Kultura na zdrowie” jest hasłem obchodów jubileuszu 60-lecia MDK Lubliniec.

- Wasze prace są naprawdę wyjątkowe i piękne. Ogromne podziękowanie dla instruktorek: Anny Bałdygi, Ewy Chrobok, Natalii Denysiuk i Marzeny Zając za zaangażowanie i pasję, którą zarażacie młodzież. To dzięki Wam sekcje plastyczne i rękodzielnicze tak prężnie działają. To był wyjątkowy wieczór, uczestnicy otrzymali z rąk instruktorek oraz dyrektor MDK Agaty Woźniak-Rybki dyplomy oraz słodkie upominki. Wystawę w holu Miejskiego Domu Kultury możecie zobaczyć przez najbliższe dwa miesiące, serdecznie zapraszamy – przekazuje Paulina Wojtulek z Miejskiego Domu Kultury w Lublińcu.

W galerii poniżej zamieszczamy kilka zdjęć z wydarzenia.

Galeria: „Święto Młodej Sztuki” 2023

„Święto Młodej Sztuki” 2023 w Miejskim Domu Kultury w Lublińcu „Święto Młodej Sztuki” 2023 w Miejskim Domu Kultury w Lublińcu „Święto Młodej Sztuki” 2023 w Miejskim Domu Kultury w Lublińcu „Święto Młodej Sztuki” 2023 w Miejskim Domu Kultury w Lublińcu „Święto Młodej Sztuki” 2023 w Miejskim Domu Kultury w Lublińcu
Zobacz całą galerię

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu