Dzień Dziecka na basenie krytym w Lublińcu

Dzień Dziecka na basenie krytym w Lublińcu. Można zdobyć kartę pływacką

26 maja 2023, godz. 13:16
źródło: UM Lubliniec / zdj. ilustr.
Udostępnij: Kopiuj link

W dniu 3 czerwca, z okazji Dnia Dziecka, na basenie krytym w Lublińcu odbędą się bezpłatne zajęcia nauki pływania dla dzieci z klas I-IV szkół podstawowych z terenu Miasta Lublińca. W ramach zajęć będzie możliwość zdobycia karty pływackiej.

W programie wydarzenia m.in. rozgrzewka, ćwiczenia oswajające w wodzie, zabawy i gry sportowe, doskonalenie umiejętności pływackich i elementy nurkowania w formie zabawy. Zajęcia przewidziano także dla rodziców i opiekunów, którzy przyprowadzą dzieci na zajęcia. Będzie to pokaz sprzętu używanego do akcji reanimacyjnej z wykorzystaniem szkoleniowego Automatycznego Defibrylatora Zewnętrznego (AED) oraz pokaz Ratowniczego AED. Omówione zostaną także zasady udzielania pierwszej pomocy oraz będzie można sprawdzić swoje umiejętności w prowadzeniu Resuscytacji Krążeniowo-Oddechowej na przygotowanym fantomie.

Zajęcia odbędą się w dwóch grupach:

  • I grupa: godz. 12:00-13:00 (maks. 20 dzieci w grupie)
  • II grupa: godz. 13:00-14:00 (maks. 20 dzieci w grupie)

Dzieci uczestniczące w zajęciach będą miały możliwość zdobycia dyplomu „Już Pływam” oraz karty pływackiej wydawanej przez WOPR. Warunkiem zdobycia takiej karty jest przepłynięcie 200 m, w tym 50 m na plecach i 10 m pod wodą. Koszt uzyskania karty to 40 zł (płatne na miejscu). Każde uczestniczące w zajęciach dziecko otrzyma również drobny upominek.

Zapisy na zajęcia odbywają się pod numerem telefonu lub adresem e-mail dostępnym na plakacie poniżej (zapisy ruszają 29.05.2023 od godz. 7:00).

źródło: UM Lubliniec

 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu