Sukcesy Lubiteki! Wyróżnienie w konkursie i otrzymane dofinansowanie

Sukcesy Lubiteki! Wyróżnienie w konkursie i otrzymane dofinansowanie

31 maja 2023, godz. 8:06
Lubliniec.info, nadesłane: Lubiteka / zdj. arch. Lubliniec.info
Udostępnij: Kopiuj link

Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Józefa Lompy w Lublińcu poinformowała o swoich ostatnich sukcesach. Pierwszy z nich to wyróżnienie w konkursie „Mistrz Promocji Czytelnictwa 2022”, o którym informowaliśmy już >tutaj<. Drugi to dofinansowanie na realizację zadania „Folk na Tak! Różnorodność kulturowa Śląska”.

Lubiteka z dofinansowaniem

Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Lublińcu poinformowała realizacji zadania „Folk na Tak! Różnorodność kulturowa Śląska” z programu EtnoPolska 2023 realizowanego przez Narodowe Centrum Kultury. Przyznane dofinansowanie wynosi 47 tys. zł.

Od czerwca do października b.r. – w formie zajęć edukacyjnych oraz warsztatów językowych, artystycznych, muzycznych i historycznych - chcemy przybliżyć twórczość przeszłych pokoleń i podkreślić ich wpływ na naszą tożsamość, a także pobudzić do działań inspirowanych tradycją ludową i zachęcić do aktywnego uczestnictwa w życiu społeczno-kulturalnym regionu. Szczególne miejsce w naszych działaniach będzie miał dorobek, obchodzącego w tym roku jubileusz 75-lecia istnienia, Zespołu Pieśni i Tańca HALKA. Będzie to okazja do pokazania folkloru – zwłaszcza dzieciom i młodzieży, jako atrakcyjnej formy spędzania wolnego czasu, a być może zachęci do aktywnego uczestnictwa w tworzeniu naszego lokalnego folkloru, chociażby przez członkostwo w odradzającym się ZPiT HALKA – wyjaśnia Lubiteka.

Dofinansowanie Lubiteki na 47 tysięcy złotych

nadesłane: Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Lublińcu

Wyróżnienie w konkursie „Mistrz Promocji Czytelnictwa 2022”

Decyzją Jury Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich, Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna im. J. Lompy w Lublińcu otrzymała wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie „Mistrz Promocji Czytelnictwa 2022”. Nagroda została odebrana 26 maja 2023 r. podczas Międzynarodowych Targów Książki w Warszawie.

Jest to dla nas dużym uznaniem oraz podsumowaniem obfitującego w wiele przedsięwzięć kulturalnych 2022 roku (…) Cieszymy się niezmiernie, gdyż ta nagroda motywuje, inspiruje nas do dalszych przedsięwzięć, dając siłę i zapał do pracy. Dziękujemy szanownej Kapitule tego wspaniałego konkursu za docenienie naszych starań i dokonań na rzecz upowszechnienia czytelnictwa. Dążymy do tego by biblioteka była wspaniałym miejscem promującym czytelnictwo, przestrzenią  kojarzoną z czasem wolnym od pracy i obowiązków, otwartą na różnorodne potrzeby i zainteresowania naszej lokalnej społeczności, zachęcającą do odwiedzin - podsumowuje lubliniecka biblioteka.

Przedstawiciele Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Lublińcu odbierają nagrodę za wyróżnienie w konkursie Mistrz Promocji Czytelnictwa

nadesłane: Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Lublińcu

Komentarze

Cisza wyborcza!
Dodawanie komentarzy zostało zablokowane.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu