Rowerowe patrole policji ruszyły w teren

Rowerowe patrole policji ruszyły w teren. Można je napotkać m.in. w Lublińcu, Koszęcinie i Herbach

5 czerwca 2023, godz. 8:25
Lubliniec.info, źródło: KPP Lubliniec / zdj. KPP Lubliniec
Udostępnij: Kopiuj link

Policjanci patrolują okolicę na rowerach. Taka służba odbywa się w okresie wiosenno-letnim i jest uzależniona od sprzyjających warunków atmosferycznych. Gdzie można napotkać takie patrole?

Jak czytamy na stronie Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu, mundurowi na rowerach pełnią służbę przede wszystkim w miejscach rekreacyjnych Lublińca, m.in. w parkach, okolicach zbiorników wodnych, lasach i w pobliżu tras rowerowych. Takie patrole można napotkać także w Herbach i Koszęcinie. 

Zadaniem patroli są działania prewencyjne oraz podejmowanie interwencji wobec osób naruszających przepisy prawa. Policjanci zwracają uwagę np. na osoby spożywające alkohol w miejscach objętych zakazem oraz te, które zakłócają bezpieczeństwo i porządek publiczny.

Policjant pełniący służbę na rowerze ma białą koszulkę z napisem „Policja”. Na ramionach można zobaczyć pagony ze stopniami służbowymi. Policjanci mogą mieć także krótkie spodenki, a zamiast czapki służbowej z daszkiem, wyposażeni są w kaski rowerowe. Patrole na rowerach są tak samo wyposażene i uzbrojene, jak patrole piesze czy zmotoryzowane.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu