Przestrzegajmy ograniczeń prędkości w obszarze zabudowanym

Przestrzegajmy ograniczeń prędkości w obszarze zabudowanym

6 czerwca 2023, godz. 10:20
Lubliniec.info, źródło: KPP Lubliniec / zdj. arch. Lubliniec.info
Udostępnij: Kopiuj link

W ubiegłym tygodniu na drogach powiatu lublinieckiego odbyły się działania „Prędkość”, w trakcie których zatrzymano prawo jazdy kierowcy, który przekroczył znacząco prędkość w obszarze zabudowanym. Dodatkowo, w późniejszych dniach, zatrzymano prawo jazdy kolejnemu kierowcy. On także nie dostosował się do ograniczenia prędkości 50 km/h. Do obu sytuacji doszło w Kochanowicach.

Działania „Prędkość” odbyły się w środę 31 maja. Ich efektem było m.in. zatrzymanie kierowcy w Kochanowicach, który przy ograniczeniu do 50 km/h poruszał się z prędkością 103 km/h. Kierujący został ukarany mandatem w wysokości 1500 złotych oraz 13 punktami karnymi. Dodatkowo stracił prawo jazdy na 3 miesiące. Ogólnie w trakcie działań funkcjonariusze zastosowali 44 środki prawne za zbyt szybką jazdę, przebadali 49 kierowców na zawartość alkoholu oraz 6 kierowców na zawartość środków podobnie działających jak alkohol.

Z kolei w piątek 2 czerwca, również w Kochanowicach, zatrzymano kolejnego jadącego zbyt szybko kierowcę. W obszarze zabudowanym przekroczył on dozwoloną prędkość o 71 km/h. Efekt to zatrzymane prawo jazdy, punkty karne oraz 2500 zł mandatu. 

Policja apeluje o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego i przypomina, że przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym o 51 km/h, skutkuje zatrzymaniem prawa jazdy na okres 3 miesięcy. Opisane powyżej sytuacje są przykładami takiego zachowania na drodze. 

W terenie zabudowanym należy poruszać się z prędkością maksymalnie 50 km/h. Na niektórych odcinkach znaki mogą jednak podwyższać lub obniżać dozwoloną prędkość. Przykładowo, policja zwraca uwagę na ograniczenie do 30 km/h w Lublińcu na ul. Droniowickiej. 

zdj. KPP Lubliniec

Warto pamiętać, że znak ten ogranicza prędkość do 30 km/h. Nie odwołuje tego znaku skrzyżowanie dlatego prędkość 30 km/h obowiązuje na całej długości ul. Droniowickiej w Lublińcu. Ponadto znak B-43 określający dopuszczalną prędkość mniejszą lub równą 30 km/h oznacza, że umieszczone w tej strefie urządzenia i rozwiązania wymuszają powolną jazdę i mogą nie być oznakowane znakami ostrzegawczymi. Mając na uwadze bezpieczeństwo kierujących poruszających się ul. Droniowicką, prosimy o zwracanie uwagi na oznakowanie i stosowanie się do niego. Pragniemy zwrócić uwagę, że na tej ulicy znajdują się urządzenia spowalniające ruch, w przypadku zbyt szybkiej jazdy pojazd, którym kierujemy, może ulec uszkodzeniu. Narażamy się również na otrzymanie mandatu w przypadku kontroli prędkości na tym odcinku – czytamy na stronie Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu