Herbscy więziennicy dzieciom

Herbscy więziennicy dzieciom

7 czerwca 2023, godz. 13:35
Opracowanie i zdjęcia: mjr Izabela Kapkowska
Udostępnij: Kopiuj link

Funkcjonariusze ZK w Herbach i OZ w Lublińcu od wielu lat włączają się w akcje skierowane do najmłodszych. Tak było również w tym roku.

„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat” (Janusz Korczak)

Inicjatywy skierowane dla najmłodszych zajmują szczególne miejsce w sercach mundurowych. Dlatego też z pełnym zaangażowaniem funkcjonariusze herbskiej i lublinieckiej jednostki zawsze wspierają akcje organizowane dla najmłodszych, a nawet je współorganizują. Z okazji obchodów Dnia Dziecka w tym roku byli obecni w Przedszkolu nr 6 w Lublińcu, w Kochanowicach na festynie zorganizowanym z okazji tego święta i w Koszęcinie w ramach wydarzenia „Mundurowi Dzieciom Gminy Koszęcin”.  W ich trakcie przybliżyli dzieciom i ich rodzicom zagadnienia związane z działaniami Służby Więziennej. Te edukacyjne i prewencyjne zarazem spotkania, dzięki przekazaniu informacji w atrakcyjny i dostosowany do wieku najmłodszych uczestników sposób, cieszyły się olbrzymim zainteresowaniem.

„A gdzie pistolety”? 

Takie i wiele innych pytań nurtuje naszych najmłodszych, którzy w trakcie spotkań z mundurowymi mają możliwość uzyskać odpowiedzi. Dla dzieci staramy się również zorganizować wiele atrakcji. Tak było w Koszęcinie. W ramach terapii zajęciowej prowadzonej przez mjr. Anetę Tworkowską z Oddziału Zewnętrznego w Lublińcu ze skazanymi przygotowano specjalne figurki z masy solnej. Maluchy były zachwycone, gdyż nie tylko mogły je pokolorować, ale również każde z wykonanych przez siebie dzieł zabrały ze sobą do domów. Oczywiście wszystko pod czujnym okiem naszych dwóch funkcjonariuszek.  

Komentarze

Cisza wyborcza!
Dodawanie komentarzy zostało zablokowane.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu