„Złota Rączka” dla lublinieckich seniorów

„Złota Rączka” dla lublinieckich seniorów

11 sierpnia 2023, godz. 14:28
inf. pras. MOPS Lubliniec / zdj. arch. Lubliniec.info
Udostępnij: Kopiuj link

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Lublińcu zaprasza lublinieckich seniorów potrzebujących pomocy w drobnych naprawach do skorzystania z bezpłatnej usługi „Złotej Rączki” realizowanej w ramach lokalnego programu „Złota Rączka dla lublinieckich Seniorów 65+”.

Program skierowany jest dla lublinieckich seniorów w wieku 65 lat i więcej, samotnych (także samotne małżeństwa), którzy na stałe zamieszkują w lokalu, 
w którym realizowana będzie usługa naprawcza.   

Pomoc w ramach programu polega na świadczeniu bezpłatnych, drobnych usług w miejscu zamieszkania seniora, jak na przykład:

  • naprawa lub wymiana zawiasów w drzwiach, szafkach
  • montaż, wymiana zamka, klamki w drzwiach,
  • naprawa, wymiana bądź uszczelnianie cieknących kranów,
  • udrażnianie odpływów,
  • podłączenie pralki, zmywarki,
  • odpowietrzenie kaloryferów,
  • wymiana żarówki,
  • montaż obrazów, luster, uchwytów, półek i  inne drobne czynności naprawcze i montażowe.

Zakup materiałów i części do wykonania usługi należy do Seniora, jeśli jednak stan jego zdrowia nie pozwala mu na samodzielne dokonanie zakupu, przekazuje środki pieniężne „Złotej Rączce”, który zakupi potrzebne materiały i rozliczy się z zakupu paragonem fiskalnym. 

W celu zgłoszenia się do programu zapraszamy chętnych seniorów do kontaktu osobistego w siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Lublińcu przy ul. Oświęcimskiej 30 lub telefonicznego (34/ 356-20-05) z pracownikami socjalnymi, którzy szczegółowo wyjaśnią zasady korzystania z usługi „Złotej Rączki”. Ośrodek czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00 – 15:00.

W trosce o bezpieczeństwo seniorów informujemy, że pracownik „Złota Rączka” będzie posiadał imienną legitymację ze zdjęciem wydaną i podpisaną przez Dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Lublińcu. Apelujemy, aby każda osoba starsza sprawdzała nieznaną jej osobę przed wpuszczeniem jej do mieszkania!  

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu