Polecane książki dla rekrutów IT

Polecane książki dla rekrutów IT

22 listopada 2023, godz. 7:46
Materiał zewnętrzny
Udostępnij: Kopiuj link

Chcesz lepiej poznać branżę IT? Masz dość swojej aktualnej pracy i rozważasz przebranżowienie? Na etapie poszukiwania specjalistycznej wiedzy sięgnij po fachową literaturę, dzięki której lepiej zrozumiesz specyfikę sektora informatycznego. Jakie książki powinny obowiązkowo przeczytać osoby, rozpoczynające przygodę z IT? Oto zbiór kluczowych pozycji.

Inspirujące biografie dla początkujących w IT?

Zastanawiasz się, jak daleko można zajść w branży informatycznej? Nie wiesz, z jakimi wyzwaniami i problemami mierzy się na co dzień uzdolniony programista lub manager IT? Sięgnij po biografie wybitnych osobowości, takich jak Steve Jobbs czy Bill Gates. Ciekawą lekturą, po którą z pewnością warto sięgnąć, jest książka amerykańskiego pisarza, Waltera Isaacsona pod tytułem: ,,Steve Jobbs”. Biografia twórcy Apple`a zawiera wiele ciekawych faktów, dotyczących życia i zawodowej działalności założyciela jednej z najbardziej znanych na świecie potęg IT.

Szukasz atrakcyjnej pracy w IT? Sprawdź najciekawsze oferty na theprotocol.it!

Kolejną, interesującą pozycją dla pasjonatów nowych technologii jest książka ,,Bill Gates” autorstwa Michaela B. Becrafta. Biografia zawiera ciekawostki na temat założyciela firmy Microsoft i w wyczerpujący sposób wskazuje ścieżkę kariery geniusza. Pasjonaci sztucznej inteligencji powinni zaś sięgnąć po książkę Kai-Fu Lee ,,Inteligencja sztuczna, rewolucja prawdziwa”. Jest to biografia jednego z czołowych, tajwańskich naukowców i biznesmenów, który szczegółowo analizuje kierunki rozwoju i zagrożenia, związane ze sztuczną inteligencją.

Kai-Fu Lee i Jobbs jako pierwsi w historii IT podejmują również tematykę zagrożeń w branży informatycznej. Wybitni naukowcy i programiści podkreślają, że brak zachowania proporcji pomiędzy pracą a życiem osobistym często skutkuje pojawieniem się chorób i kryzysów w relacjach z innymi ludźmi.

Książki dla programistów: co wybrać?

Chcesz nauczyć się programowania, jednak nie masz czasu, by uczestniczyć w kursach, szkoleniach i warsztatach? Spróbuj opanować podstawy wiedzy programistycznej, korzystając z odpowiedniej literatury. Sięgnij po książkę „Czysty kod. Podręcznik dobrego programisty” Martina Roberta C. Ta lektura to must have wszystkich osób, które chcą poznać zasady tworzenia poprawnych kodów. Autor opracowania wskazuje też zbiór dobrych praktyk w IT i omawia najczęściej popełniane, programistyczne błędy.

Marzysz o zmianie pracy? Aplikuj do wybranych firm z sektora IT!

Świetnym kompendium wiedzy dla początkujących programistów jest również publikacja „Pragmatyczny programista. Od czeladnika do mistrza” Hunta Andrew i Davida Thomasa. Obecnie na rynku dostępne jest już drugie wydanie tej popularnej książki. Pozycja zawiera wiele praktycznych informacji, jak pisać kod, w jaki sposób chronić dane i testować oprogramowanie. Dzięki lekturze tej książki z pewnością podejmiesz refleksje na temat własnej kariery i możliwych ścieżek zawodowego rozwoju.

Podsumowanie

Jeśli zamierzasz pracować w IT, sięgaj po specjalistyczne opracowania i książki, poświęcone tej branży. Czytaj podręczniki, wydania popularnonaukowe i biografie. Dzięki lekturze książek typu „Czysty kod. Podręcznik dobrego programisty” i „Pragmatyczny programista. Od czeladnika do mistrza” zyskujesz obszerną wiedzę na temat tworzenia kodu. Biografie Steve`a Jobbsa, Billa Gatesa czy Kai-Fu Lee pomogą Ci zaś zrozumieć, jak wyglądają realia pracy w sektorze informatycznym. Na rynku wciąż pojawiają się nowe, ciekawe tytuły, dotyczące zarówno programowania, jak i bezpieczeństwa IT czy zarządzania projektami. Bądź na bieżąco i śledź nowości wydawnicze branży IT.

Chcesz obliczyć wysokość wynagrodzenia dziennego, tygodniowego, miesięcznego, a nawet rocznego? Skorzystaj z kalkulatora godzinowego.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu