Dzisiejszy sondaż: Czy Polacy wyjdą z grupy na EURO 2024?

Odpowiedzi:

Obchody Święta Narodowego Trzeciego Maja w Lublińcu [ZDJĘCIA]

Obchody Święta Narodowego Trzeciego Maja w Lublińcu [ZDJĘCIA]

3 maja 2024, godz. 12:36
Lubliniec.info
Udostępnij: Kopiuj link

Na Cmentarzu Wojskowym w Lublińcu, jak co roku, odbyły się uroczyste obchody Święta Narodowego Trzeciego Maja. W uroczystościach wzięli udział m.in. mieszkańcy, przedstawiciele władz miasta i powiatu, radni, służby mundurowe, szkoły, organizacje pozarządowe oraz komandosi JWK. Zapraszamy na fotorelację z uroczystych obchodów.

Po wprowadzeniu sztandarów i oddziału honorowego JWK obecni na cmentarzu goście zostali wprowadzeni przez lektora w temat Święta Narodowego Trzeciego Maja. Następnie odegrano Hymn Państwowy przez Miejską Orkiestrę Dętą Lubliniec, po czym zaproszeni goście zabrali głos. Jednym z ostatnich elementów uroczystości było złożenie kwiatów i wieńców pod Pomnikiem Poległych przez przybyłe delegacje. 

Po uroczystościach na cmentarzu odprawiono Mszę św. w intencji Ojczyzny i Miasta w kościele pw. bł. Piotra Jerzego Frassati.

Galeria: Obchody Święta Narodowego Trzeciego Maja w Lublińcu 2024

Obchody Święta Narodowego Trzeciego Maja w Lublińcu 2024 Obchody Święta Narodowego Trzeciego Maja w Lublińcu 2024 Obchody Święta Narodowego Trzeciego Maja w Lublińcu 2024 Obchody Święta Narodowego Trzeciego Maja w Lublińcu 2024 Obchody Święta Narodowego Trzeciego Maja w Lublińcu 2024
Zobacz całą galerię

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu