Dzisiejszy sondaż: Czy Polacy wyjdą z grupy na EURO 2024?

Odpowiedzi:

„Escape van” stanie na lublinieckim rynku

„Escape van” stanie na lublinieckim rynku

14 maja 2024, godz. 8:39
Lubliniec.info, źródło: UM Lubliniec, KPP Lubliniec
Udostępnij: Kopiuj link

Już 20 maja na rynku miejskim w Lublińcu stanie „Escape van”. Jest to projekt profilaktyczno-edukacyjny mający na celu przeciwdziałanie handlowi ludźmi oraz podnoszenie świadomości wśród społeczeństwa w tym zakresie.

„Escape van”, jak wskazuje nazwa, działa na zasadzie escape roomu. Zadaniem osób, które wejdą do środka będzie wydostanie się z ciężarówki. Aby to zrobić uczestnicy będą musieli rozwiązywać tematyczne zagadki, tworzące w swojej sekwencji historię osób, które zostają ofiarami handlu ludźmi.

„Escape van” będzie dostępny dla mieszkańców Lublińca w dniu 20 maja od godz. 15.00 do 18.00. W projekcie mogą wziąć udział osoby, które ukończyły 16 lat. Wejścia planowane są co 20 minut dla grup 6-osobowych.

Organizatorami projektu są: holenderska Policja wspólnie z Ambasadą Królestwa Niderlandów w Polsce, Uniwersytet Wrocławski oraz polska Policja. Projekt został zainicjowany przez radną Rady Powiatu Annę Jonczyk-Drzymałę. W Lublińcu koordynuje go Komenda Powiatowa Policji, przy współpracy z Urzędem Miejskim.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu