Dzisiejszy sondaż: Czy Polacy wyjdą z grupy na EURO 2024?

Odpowiedzi:

Oddział chirurgii Szpitala Powiatowego w Lublińcu zaprzestaje działalności

Oddział chirurgii Szpitala Powiatowego w Lublińcu zaprzestaje działalności

21 maja 2024, godz. 7:48
Lubliniec.info
Udostępnij: Kopiuj link

Jak wynika z pisma skierowanego przez dyrektor SPZOZ w Lublińcu Małgorzatę Nowak do Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego, z dniem 21 maja Szpital Powiatowy zaprzestaje działalności w zakresie oddziału chirurgii ogólnej. Od 20 maja wstrzymano przyjmowanie nowych pacjentów na oddział.

Zaprzestanie działalności leczniczej jest spowodowane siłą wyższą w związku z niestawieniem się lekarzy oddziału chirurgii ogólnej do pracy – podano jako powód w piśmie.

Wcześniej informowano, że oddział chirurgii nie jest zagrożony

O oddziale chirurgii SPZOZ w Lublińcu pisaliśmy już wcześniej. Z początkiem kwietnia br. region obiegła informacja o znalezieniu innego miejsca pracy przez dwóch lekarzy tego oddziału. Wtedy zarówno Starostwo Powiatowe, jak i dyrekcja Szpitala informowała, że chirurgia nie jest zagrożona, spełniane są wszystkie wymogi NFZ i poszukiwani są nowi specjaliści. Szczegóły w poniższych artykułach.

Starostwo: Funkcjonowanie Oddziału Chirurgii SP ZOZ w Lublińcu nie jest zagrożone

Oddział Chirurgii SP ZOZ w Lublińcu nadal funkcjonuje. Poszukiwani są nowi lekarze

Ostatecznie okazuje się, że oddział zaprzestaje działalności, co budzi wielki niepokój wśród mieszkańców Lublińca i okolic. Nasuwają się więc pytania, co z pozostałymi oddziałami Szpitala, jak i całą placówką? Przypominamy, że od 1 listopada 2023 roku w stanie zawieszenia wciąż pozostaje oddział pediatryczny.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu