Dzisiejszy sondaż: Czy Polacy wyjdą z grupy na EURO 2024?

Odpowiedzi:

Budynek szpitala powiatowego w Lublińcu

Zmiana na stanowisku dyrektora SPZOZ w Lublińcu

23 maja 2024, godz. 7:57
Lubliniec.info, źródło: Starostwo Powiatowe w Lublińcu / zdj. arch. Lubliniec.info
Udostępnij: Kopiuj link

Zarząd Powiatu na posiedzeniu w dniu 22 maja podjął uchwałę o rozwiązaniu umowy z dyrektorem Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Lublińcu Małgorzatą Nowak. Decyzja zapadła na jej prośbę. Stanowisko dyrektora objął dr Henryk Kromołowski.

Zamieszczamy sylwetkę dr Henryka Kromołowskiego z jego dorobkiem zawodowym i naukowym. 

Dr Henryk Kromołowski od stycznia 2021 r. jest pełnomocnikiem dyrektora ds. Ośrodka Zamiejscowego w Kochcicach, będącego w strukturach Wojewódzkiego Szpitala Chirurgii Urazowej w Piekarach Śląskich. Od 2008 do 2018 r. pełnił funkcję dyrektora  w Wojewódzkim Szpitalu Neuropsychiatrycznym im. dra E. Cyrana w Lublińcu. W tym czasie szpital miał dodatni wynik finansowy, generował zyski na działalności operacyjnej. W okresie 2003-2007 był dyrektorem Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Najświętszej Maryi Panny w Częstochowie. W latach 1999-2003 był zastępcą dyrektora ds. ekonomicznych, najpierw w Szpitalu Miejskim im. dra L. Rydygiera, a później w Zespole Szpitali Miejskich w Częstochowie. Były pracownik naukowo-dydaktyczny Wyższej Szkoły Pedagogicznej (obecnie Uniwersytetu J. Długosza) w Częstochowie, autor publikacji naukowych powiązanych głównie z obszarem zarządzania w ochronie zdrowia oraz socjologii medycyny.

(źródło: Starostwo Powiatowe w Lublińcu)

dr Henryk Kromołowski oraz starosta Joachim Smyła

źródło: Starostwo Powiatowe w Lublińcu

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu