Mężczyzna i kobieta leżący w łóżku

Co to jest materac multipocket? Czy jest wygodny? Wszystko, co musisz wiedzieć o tych innowacyjnych materacach

31 maja 2024, godz. 11:59
Materiał zewnętrzny
Udostępnij: Kopiuj link

Szukasz nowego materaca? Z pewnością obiło Ci się o uszy określenie materac multipocketowy. To nowoczesny materac sprężynowy, który składa się z setek małych sprężyn, a każda z nich jest umieszczona w osobnej kieszonce. Jakie zalety mają materace multipocket? Jakie wady? Sprawdzamy!

Co to jest materac multipocket?

Pocket po angielsku to kieszonka, multi oznacza, że jest ich dużo. Najlepszy materac multipocket ma sprężyny bardzo gęsto rozmieszczone i poddane podwójnemu hartowaniu CoreHard. Każda z nich pracuje osobno, to znaczy ugina się niezależnie od innych. W praktyce wygląda to tak, że gdy naciskasz materac w jednym miejscu, ugina się tylko tam. Dzięki temu łóżko nie faluje i nie przenosi drgań. Taki materac jest idealny dla osób wiercących się nocą, które nie chcą zakłócać snu drugiej osoby. Materac multipocket zwykle jest wielowarstwowy, z obu stron ma miękkie pianki, które decydują o stopniu jego twardości/miękkości i zapewniają wygodę.

Jakie zalety ma materac multipocket?

  1. Jest wygodny – dopasowuje się do anatomii ciała i zapewnia wygodę w każdej pozycji.
  2. Zapewnia wysoką elastyczność punktową, więc redukuje naciski na ciało. 
  3. Jest trwały – wybieraj modele z technologią podwójnego hartowania sprężyn.
  4. Można łatwo dopasować stopień jego twardości, wybierając model z pianką memory (na przykład średnio twardy), z wkładem z kokosa (twardy) lub z lateksem (średnio miękki).
  5. Nie skrzypi, nie faluje, nie przenosi drgań – idealny również dla par różniących się wagą.  

Czy materac multipocket ma wady?

Niestety może być droższy na przykład od materaców piankowych. Zwykle ma wielopoziomową konstrukcję – najdroższe są modele multipocket z warstwą lateksową. Dodatkowo materac multipocket może być też ciężki. 

Co to znaczy, że materac multipocket ma 7 stref?

Oznacza to, że materac jest podzielony na 7 stref zgodnie z anatomicznymi krzywiznami ciała (głowa, barki, odcinek lędźwiowy, miednica, uda, łydki i stopy). Ciężar jest tak rozkładany na całej długości materaca, aby każda z części ciała miała odpowiednie podparcie. Na przykład w strefie bioder jest nieco miększy niż w strefie stóp. Dzięki temu ciało nie zapada się w żadnym z fragmentów i nie powstają punkty kompresji. Kiedy siadasz na takim materacu, może się nieco ugiąć w tym miejscu. Kiedy się kładziesz, rozkłada odpowiednio ciężar. Mięśnie i szkielet mogą odpocząć, a krew swobodnie krążyć, więc nogi i ręce nie cierpną. Rano wstajesz wyspany/-a i bez bólu. 

FAQ, czyli najczęstsze pytania na temat materaców multipocket

Czym się różni materac multipocket od zwykłego materaca kieszeniowego?

Różnią się przede wszystkim liczbą sprężyn. Materace multipocket są uważane za wygodniejsze, ponieważ mają lepszą elastyczność punktową. 

Dlaczego materac musi leżeć 72 godziny przed rozpoczęciem użytkowania? 

Dlatego że musi uzyskać pełną swoją objętość, aby zapewniał pełną funkcjonalność. Zwłaszcza materace rolowane powinny odczekać kilka dni, zanim położysz je na stelażu. Materace pakowane na płasko nie muszą leżakować przed użyciem.

Jak dobrać odpowiednią twardość materaca multipocket?

Twardość H2 (średnio miękki) i H3 (średnio twardy) to najczęściej wybierane twardości materaca, które będą odpowiadać większości dorosłych użytkowników ważącym do 60–80 kg. Warto pamiętać, że materac dobiera się do swojej wagi – musi zapewniać nie tylko miękkość, ale i stabilność. 

Jaki stelaż łóżka do materaca multipocketowego?

Z reguły zaleca się elastyczne stelaże z gęstym układem listewek, w których odległość między szczebelkami nie przekracza 4 cm.

Gdzie kupić wysokiej jakości materac multipokcet?

Wysokiej jakości materaców w atrakcyjnych cenach szukaj w ofertach polskich firm. Marka Heisberg oferuje duży wybór materaców multipocket z wkładami z pianek profilowanych, lateksu lub kokosa – w wielu rozmiarach do wyboru. Wybór ułatwia podział asortymentu w sklepie online według rodzaju i potrzeb (na przykład materace na ból kręgosłupa czy dla osób śpiących na boku) i stopień twardości. Koniecznie sprawdź!

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu