Dzisiejszy sondaż: Czy Polacy wyjdą z grupy na EURO 2024?

Odpowiedzi:

Jak podróżować z psem bez stresu? Lista 5 niezbędników

Jak podróżować z psem bez stresu? Lista 5 niezbędników

31 maja 2024, godz. 12:15
Artykuł sponsorowany
Udostępnij: Kopiuj link

Podróżowanie z psem jest nierozłączną częścią życia wielu właścicieli czworonogów. Zwierzęta są naszymi wiernymi towarzyszami i nie wolno o nich zapominać przy okazji różnych wycieczek. Podczas wyprawy należy jednak ze szczególną uwagą zadbać o ich bezpieczeństwo i komfort. W tym tekście przedstawimy 5 podstawowych zasad udanej podróży z pupilem.

1. Przyzwyczajaj psa do auta od najmłodszych lat

Jeśli w przyszłości planujemy podróżować razem z psem, należy przyzwyczajać go do samochodu już od najwcześniejszych miesięcy życia. Przed pierwszą wyprawą powinniśmy umieścić pupila w wyłączonym pojeździe, aby ten zapoznał się z atmosferą panującą wewnątrz. Są to przecież nowe zapachy oraz widoki. W tym czasie warto przyjrzeć się, na jakie elementy auta pies zwraca szczególną uwagę i zapobiec potencjalnym uszkodzeniom oraz połknięciom.

2. Zadbaj o regularne przerwy podczas jazdy

Kiedy decydujemy się na dłuższą podróż z psem, musimy uprzednio zaplanować postoje. Powinny odbywać się one w miejscach spokojnych, zielonych, najlepiej oddalonych od dużych skupisk ludzi. W ten sposób czworonóg będzie miał okazję, aby zaspokoić swoje potrzeby fizjologiczne i wypocząć w odpowiednich warunkach. W okresie letnim trzeba też zadbać o odpowiednią temperaturę podłoża. Na gorącym asfalcie lub piasku zwierzę może poparzyć sobie łapki.

3. Transportuj swojego psa w bezpiecznych warunkach

Istnieje kilka ważnych zasad, których należy przestrzegać, jeśli chodzi o umiejscowienie psa w samochodzie. Zwierzę nie może znajdować się na kolanach kierowcy czy pasażera, utrudniać kierowania pojazdem czy ograniczać widoczności. Takie zachowanie jest nie tylko nieodpowiedzialne, ale również może zostać ukarane mandatem karnym w przypadku policyjnej kontroli.

Do najpopularniejszych metod przewozu pupila należą specjalne klatki, wydzielona przestrzeń na tylnym siedzeniu lub w bagażniku czy specjalne maty samochodowe dla czworonogów. Odwiedź sklep z akcesoriami dla psów.

4. Kontroluj temperaturę wewnątrz pojazdu

Odpowiednia temperatura wewnątrz auta to również bardzo ważny aspekt. Latem używaj klimatyzacji w taki sposób, aby pies się nie przeziębił. Zimą natomiast należy zadbać o odpowiednio wysoką temperaturę, bez narażania pupila na niekorzystne działanie nawiewów.

5. Zaopatrz się w odpowiednią smycz

Kiedy już opuścisz auto, Twój pupil najczęściej będzie musiał znajdować się na smyczy. To zabezpieczenie nie powinno utrudniać mu ruchów ani swobodnego oddychania. Poręczne smycze dla psów znajdziesz na https://bebobi.pl/akcesoria/smycz-miejska/.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu