Seria kolizji drogowych w powiecie lublinieckim. Policja apeluje o zwiększenie ostrożności

Seria kolizji drogowych w powiecie lublinieckim. Policja apeluje o zwiększenie ostrożności

20 czerwca 2024, godz. 8:17
Lubliniec.info, źródło: KPP Lubliniec / zdj. arch. Lubliniec.info
Udostępnij: Kopiuj link

Niefortunna seria na naszych drogach. Jak informuje Komenda Powiatowa Policji w Lublińcu, tylko w ubiegły weekend doszło do 10 kolizji drogowych, z czego dwie z nich zakończyły się wjazdem samochodów do rowu. Policja zaznacza, że do sytuacji doszło pomimo sprzyjających warunków pogodowych.

W piątek po południu samochód osobowy poruszający się na trasie Herby – Kalina niespodziewanie zjechał z drogi i wylądował w rowie. Kierowca wyszedł z tego zdarzenia bez poważniejszych obrażeń. Pojazd został poważnie uszkodzony. Przyczyna: niedostosowanie prędkości.

Podobne zdarzenie miało miejsce w sobotę wieczorem. Przyczyną ponownie było niedostosowanie prędkości. W tym przypadku kierowca również nie odniósł poważnych obrażeń, jednak jak zaznacza Policja, miał ogrom szczęścia, biorąc pod uwagę potencjalne zagrożenie. 

W momencie, w którym doszło do zdarzeń warunki pogodowe były dobre. KPP w Lublińcu stawia pod znakiem zapytania stan dróg w powiecie. Wymienia tutaj problemy związane z infrastrukturą drogową, jak np. niewłaściwe oznakowanie lub stan nawierzchni, co może wprowadzać kierowców w błąd lub zmuszać ich do nagłych manewrów.

Inną przyczyną jest zachowanie kierowców. Policjanci apelują o zwiększenie ostrożności i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Pomimo sprzyjających warunków pogodowych na drodze zawsze mogą wystąpić inne, nieprzewidziane sytuacje.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu