Młodzież wybierała swoje ulubione książki– akcja „Ogólnopolskie wybory książek 2024”

Młodzież wybierała swoje ulubione książki– akcja „Ogólnopolskie wybory książek 2024”

20 czerwca 2024, godz. 12:33
nadesłane: Katarzyna Lubosz, Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Lublińcu
Udostępnij: Kopiuj link

Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Józefa Lompy w Lublińcu dołączyła do prestiżowej akcji „Ogólnopolskie Wybory Książek 2024”, organizowanej przez miesięcznik „Biblioteka w Szkole” we współpracy z bibliotekami z całej Polski. To wyjątkowe wydarzenie miało na celu poznanie literackich gustów wśród młodych oraz dostosowanie księgozbiorów do ich zainteresowań. 

W ramach tej ogólnopolskiej inicjatywy, bibliotekarki Kasia i Mariola zorganizowały wybory książek wśród młodzieży lublinieckich szkół ponadpodstawowych: Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego oraz Zespołu Szkół nr 1 im. Adama Mickiewicza. Uczniowie mieli niepowtarzalną okazję, aby wyrazić swoje preferencje i wskazać ulubione książki, zapisując na kartach do głosowania jedną lub trzy książki, które przeczytali w ostatnim czasie. Głosy były wrzucane do specjalnie przygotowanej „urny wyborczej”.

Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem – udział wzięło 76 uczniów, którzy wybrali aż 110 różnych tytułów. Taka różnorodność świadczy o szerokim spektrum zainteresowań młodzieży i potwierdza, że młodzi ludzie chętnie sięgają po książki. Wśród najczęściej wybieranych tytułów znalazły się:

  • Seria „Flaw(less)” autorstwa Marty Łabęckiej
  • „Balladyna” Juliusza Słowackiego
  • „Harry Potter” J.K. Rowling
  • „Wiedźmin” Andrzeja Sapkowskiego
  • „Friends” Aleksandry Negrońskiej

„Ogólnopolskie Wybory Książek” to nie tylko doskonała okazja do promocji czytelnictwa, ale także szansa na lepsze dostosowanie oferty bibliotecznej do potrzeb młodzieży. Wyniki wyborów z naszej placówki zostaną przesłane do redakcji miesięcznika „Biblioteka w Szkole”, która jest organizatorem całej akcji.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za aktywny udział w wyborach. Mamy nadzieję, że dzięki tej akcji jeszcze więcej młodych ludzi odkryje radość płynącą z czytania książek. Życzymy wielu wspaniałych chwil spędzonych z ulubionymi lekturami! Zapraszamy do biblioteki – miejsce, gdzie książki ożywają w Waszych rękach! 

Galeria: Akcja „Ogólnopolskie wybory książek 2024”

Akcja „Ogólnopolskie wybory książek 2024” / zdj. nadesłane: Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Lublińcu Akcja „Ogólnopolskie wybory książek 2024” / zdj. nadesłane: Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Lublińcu Akcja „Ogólnopolskie wybory książek 2024” / zdj. nadesłane: Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Lublińcu Akcja „Ogólnopolskie wybory książek 2024” / zdj. nadesłane: Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Lublińcu Akcja „Ogólnopolskie wybory książek 2024” / zdj. nadesłane: Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Lublińcu
Zobacz całą galerię

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu