Już w przyszłym tygodniu rusza Festiwal Życia w lublinieckim Kokotku

Już w przyszłym tygodniu rusza Festiwal Życia w lublinieckim Kokotku. Przypominamy program

3 lipca 2024, godz. 8:20
inf. pras. NINIWA (red. lubliniec.info) / zdj. Grzegorz Szpak
Udostępnij: Kopiuj link

Największy religijny festiwal dla młodzieży w Polsce odbędzie się od 8 do 14 lipca w Kokotku na Śląsku. Tłumy młodych katolików z całego kraju, a nawet z bardzo odległych stron świata, już pakują namioty i plecaki, żeby przeżyć jedyny taki tydzień w roku. Co w programie?

Kokotek, na co dzień cicha i spokojna dzielnica Lublińca ukryta pośrodku lasu nad malowniczym stawem Posmyk, przygotowuje się już na prawdziwe oblężenie. W drugim tygodniu lipca zjadą tam tysiące młodych ludzi, żeby modlić się i bawić na Festiwalu Życia, który jest połączeniem wakacyjnej rozrywki i nietypowych rekolekcji.

Postacią przewodnią tegorocznej edycji wydarzenia będzie starotestamentowa Estera, która – w myśl hasła „Wracaj do domu” – wskazywać będzie na Kościół jako bezpieczną przystań, do której można przychodzić ze wszystkimi swoimi troskami i radościami, porażkami i zwycięstwami.

Ale Festiwal Życia to nie tylko treści duchowe. Co jeszcze przygotowali organizatorzy?

Festiwal Życia 2024 – koncerty, prelegenci, wydarzenia

Festiwal Życia rozpocznie się w poniedziałek, 8 lipca, Mszą Świętą o 17:00, którą odprawi bp Grzegorz Suchodolski, przewodniczący Rady ds. Duszpasterstwa Młodzieży Konferencji Episkopatu Polski. Później imprezę integracyjną poprowadzi znany z poprzednich edycji wydarzenia DJ Tomek Cichy.

W tym roku wieczorne koncerty na festiwalowej scenie zagrają niemaGOtu, Siewcy Lednicy, Mesajah i C-Bool. Z kolei prelegentami na porannych konferencjach będą: Agata Rujner i s. Ludmiła Świerczyna, o. Tomasz Nowak, ks. Tomasz Trzaska, s. Kamiliana Szymura i br. Kryspin Maćczak oraz Edyta i Łukasz Golcowie.

Oprócz tego w programie m.in. ekstremalny Bieg Festiwalowicza (kilkukilometrowy, widowiskowy wyścig przez wodę, błoto, piasek i las), muzyczny wieczór uwielbienia (prowadzenie: Marcin Zieliński i zespół 3 Dni 3 Noce – wstęp wolny!), kilkadziesiąt tematycznych warsztatów, Strefa Chilloutu, a także codzienne Msze Święte, rozmowy w grupach dzielenia i adoracja Najświętszego Sakramentu trwająca w kaplicy przez całą dobę i cały tydzień.

Festiwal zakończy się w niedzielę 14 lipca świadectwami uczestników oraz uroczystą Eucharystią, której przewodniczyć będzie o. Marek Ochlak, prowincjał zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej w Polsce.

Festiwal Życia w Kokotku. „To nie jest jakiś piknik parafialny”

Impreza porównywana do największych festiwali muzycznych – tyle że w katolickim wydaniu – co roku na początku lipca przyciąga tysiące młodych ludzi z Polski i zagranicy. Ostatnie edycje zebrały mnóstwo pozytywnych opinii i odbiły się szerokim echem w ogólnopolskich, nie tylko religijnych mediach. Wielu uczestników powtarza: to najlepszy tydzień, na który czekają cały rok!

– To nie jest jakiś piknik parafialny. To mega profesjonalne rozrywkowe wydarzenie w wakacje z głębokim duchowym przesłaniem. Kiedy tłumaczę moim niewierzącym znajomym, czym jest Festiwal Życia, zawsze mówię, że to taka „Ameryczka”. Ameryka kojarzy się z tym, że ludzie są tam wyjątkowo przyjaźnie nastawieni. Taką właśnie „Ameryczkę widzę w Kokotku – opisuje wydarzenie Natalia Osińska, uczestniczka kilku poprzednich edycji oraz stała bywalczyni wielu letnich festiwali muzycznych.

– Za pierwszym razem zdziwiłam się, że tak wiele młodych osób ma chęć, by przyjeżdżać na katolicki festiwal, że są zmotywowani do rozmowy z Bogiem. Dlatego uważam, że udział w Festiwalu Życia może otworzyć oczy tym, którzy myślą, że już nie ma młodzieży, która chce angażować się w religijne wydarzenia – zauważa z kolei Monika Wińska, młoda Polka mieszkająca w Brukseli, która co roku przyjeżdża do Kokotka z kilkudziesięcioosobową grupą młodzieży z belgijskiej Polonii.

Karnety 7-dniowe i weekendowe, bilety jednodniowe oraz wejściówki wieczorne są wciąż dostępne na stronie www.festiwalzycia.pl.


Program

8 lipca
poniedziałek

9:00 Rozpoczęcie rejestracji
17:00 Msza Święta (bp Grzegorz Suchodolski, przewodniczący rady KEP ds. duszpasterstwa młodzieży)
20:00 Impreza integracyjna (DJ Tomek Cichy)

9 lipca
wtorek

7:30 modlitwy poranne
8:00 śniadanie
9:00 konferencja: Agata Rujner i s. Ludmiła Świerczyna
11:30 grupy dzielenia
13:00 obiad
14:00 warsztaty i czas wolny
17:00 Msza Święta (bp Adam Bab, delegat KEP ds. Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży)
18:45 kolacja
20:00 koncert: NiemaGOtu

10 lipca
środa

7:30 modlitwy poranne
8:00 śniadanie
9:00 konferencja: Tomasz Nowak OP
11:30 grupy dzielenia
13:00 obiad
14:00 warsztaty i czas wolny
17:00 Msza Święta (bp Robert Chrząszcz, Archidiecezja Krakowska)
18:45 kolacja
20:00 koncert: Siewcy Lednicy

11 lipca
czwartek

7:30 modlitwy poranne
8:00 śniadanie
9:00 konferencja: ks. Tomasz Trzaska
11:30 grupy dzielenia
13:00 obiad
14:00 warsztaty i czas wolny
16:00 Bieg Festiwalowicza
18:45 kolacja
20:00 Msza Święta (bp Andrzej Czaja, Diecezja Opolska)

12 lipca
piątek

7:30 modlitwy poranne
8:00 śniadanie
9:00 konferencja: br. Kryspin Maćczak i s. M. Kamiliana Szymura
11:30 grupy dzielenia
13:00 obiad
14:00 warsztaty i czas wolny
17:00 Msza Święta (bp Piotr Przyborek, Archidiecezja Gdańska)
18:45 kolacja
20:00 wieczór uwielbienia: 3 Dni 3 Noce i Marcin Zieliński

13 lipca
sobota

7:30 modlitwy poranne
8:00 śniadanie
9:00 konferencja: Edyta i Łukasz Golcowie
11:30 grupy dzielenia (tego dnia grupy ustalają godzinę spotkania indywidualnie)
12:00 Msza Święta (abp Adrian Galbas, Archidiecezja Katowicka)
13:30 obiad
18:00 koncert: Mesajah
21:00 koncert: C-Bool
22:30 afterparty

14 lipca
niedziela

8:00 modlitwy poranne
8:30 śniadanie
10:00 świadectwa
11:00 Msza Święta
13:00 obiad

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu