Ludowe inspiracje, czyli jak minął wakacyjny tydzień z „Halką”

Ludowe inspiracje, czyli jak minął wakacyjny tydzień z „Halką”

8 lipca 2024, godz. 11:20
nadesłane: Paulina Wojtulek, MDK Lubliniec
Udostępnij: Kopiuj link

W dniach 1-5 lipca 2024 w siedzibie lublinieckiego Zespołu Pieśni i Tańca „Halka” przy ul. Stalmacha 12 w Lublińcu odbyły się zajęcia pod hasłem „Wakacje w Halce”. Dobre humory nie opuszczały uczestników zajęć.

Każdego dnia warsztatów uczestnicy na podstawie „Halkowej” garderoby na szablonach próbowali odwzorować jeden strój ludowy z różnych regionów Polski. Każdy zaprojektował swój własny strój przeworski, krzczonowski, żywiecki, krakowski oraz śląski i zabrał później wszystkie swoje prace do domu na pamiątkę. W trakcie spotkań uczestnicy poznali tańce i zabawy z różnych regionów Polski, takie jak „Rechtor”, „Zając”, „Hajduk”, czy „Diabeł”. Zajęcia poprowadził Krystian Olszowski. 

Na kolejne zajęcia w siedzibie Zespołu Pieśni i Tańca „Halka” prowadzonych w ramach „Wakacji z MDK” zapraszamy już w sierpniu!

Galeria: Wakacje w Halce - lipiec 2024

Wakacje w Halce - lipiec 2024 / zdj. Paulina Wojtulek, MDK Lubliniec Wakacje w Halce - lipiec 2024 / zdj. Paulina Wojtulek, MDK Lubliniec Wakacje w Halce - lipiec 2024 / zdj. Paulina Wojtulek, MDK Lubliniec Wakacje w Halce - lipiec 2024 / zdj. Paulina Wojtulek, MDK Lubliniec Wakacje w Halce - lipiec 2024 / zdj. Paulina Wojtulek, MDK Lubliniec
Zobacz całą galerię

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu