Odkrywali sekrety i tajemnice drzew . Spotkanie z Nadleśnictwem przy MDK Lubliniec

Odkrywali sekrety i tajemnice drzew . Spotkanie z Nadleśnictwem przy MDK Lubliniec

8 lipca 2024, godz. 11:41
nadesłane: Paulina Wojtulek, MDK Lubliniec
Udostępnij: Kopiuj link

W czwartek 4 lipca przed Miejskim Domu Kultury w Lublińcu odbyła się prelekcja edukacyjna „Po czym rozpoznać gatunek drewna” z Nadleśnictwem Lubliniec. Poprowadził ją Tobiasz Czuratis, który  z pasją opowiadał słuchaczom o gatunkach drzew wokół nas.

Uczestnicy z ogromnym zaciekawieniem słuchali tego, jak rozpoznać różne gatunki drzew oraz jakie cechy je wyróżniają. Prowadzący z chęcią odpowiedział na wszystkie nurtujące pytania zadane przez młodych przyrodników. Opowiedział również, jakie „dolegliwości” i choroby spotykają dane gatunki drzew, jakie szkodniki atakują drzewa oraz pokazał eksponaty różnych gatunków w tym unikatowe próbki i skamieniałe drewno. Uczestnicy otrzymali także pamiątkowe gadżety. 

Bardzo dziękujemy za przygotowanie spotkania i popołudnie, podczas którego dowiedzieliśmy się tylu interesujących rzeczy. Wizyta uświetniła trwające „Wakacje z MDK”. 

Galeria: Po czym rozpoznać gatunek drewna - spotkanie z Nadleśnictwem przy MDK Lubliniec

Po czym rozpoznać gatunek drewna - spotkanie z Nadleśnictwem przy MDK Lubliniec / zdj. Paulina Wojtulek, MDK Lubliniec Po czym rozpoznać gatunek drewna - spotkanie z Nadleśnictwem przy MDK Lubliniec / zdj. Paulina Wojtulek, MDK Lubliniec Po czym rozpoznać gatunek drewna - spotkanie z Nadleśnictwem przy MDK Lubliniec / zdj. Paulina Wojtulek, MDK Lubliniec Po czym rozpoznać gatunek drewna - spotkanie z Nadleśnictwem przy MDK Lubliniec / zdj. Paulina Wojtulek, MDK Lubliniec Po czym rozpoznać gatunek drewna - spotkanie z Nadleśnictwem przy MDK Lubliniec / zdj. Paulina Wojtulek, MDK Lubliniec
Zobacz całą galerię

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu