Powalone drzewa oraz liczne interwencje straży pożarnej. Skutki wczorajszej burzy nad pow. lublinieckim

Powalone drzewa oraz liczne interwencje straży pożarnej. Skutki gwałtownej burzy nad pow. lublinieckim

11 lipca 2024, godz. 7:48
Lubliniec.info
Udostępnij: Kopiuj link

W godzinach wieczornych 10 lipca przez powiat lubliniecki przetoczyła się gwałtowna burza. Porywy wiatru były na tyle silne, że łamały i przewracały drzewa, wykrzywiały znaki drogowe oraz uszkadzały budynki.

Jak czytamy w raporcie Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego, w związku z warunkami atmosferycznymi, w ciągu minionej doby jednostki PSP i OSP interweniowały 121 razy na terenie województwa. Najwięcej interwencji odnotowano w powiatach: częstochowskim - 27, kłobuckim - 22 oraz lublinieckim - 18.

Na terenie województwa uszkodzeniu uległo 5 dachów, w tym 2 na obiektach gospodarczych. Nie odnotowano osób poszkodowanych. Na godz. 06:00 bez prądu było 30 stacji średniego napięcia oraz 1864 odbiorców. 

W związku z silnymi burzami kierownik obozu harcerskiego w Dziewczej Górze podjął decyzję o ewakuacji uczestników obozu do budynku OSP Solarnia. Ewakuowano 45 dzieci oraz 4 opiekunów.

W samym Lublińcu strażacy wielokrotnie interweniowali z powodu powalonych drzew, gałęzi czy konarów leżących na jezdni, chodniku lub posesji. Skutki burz są usuwane do teraz.

Komentarze

E
Edek 11 lipca 2024, godz. 9:09
Zgłoś
Słownictwo

Dziewcza Góra a nie dziewicza, kto to pisze?

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu