Rusza ofensywa Google. Przygotuj swoją firmę na istotne zmiany w wyszukiwarce
Błyskawiczny wręcz rozwój sztucznej inteligencji oraz zmiana sposobu korzystania z wyszukiwarki z punktu widzenia użytkownika – tak wygląda lista wyzwań, przed którymi Google stanie w kolejnych miesiącach. Trendy przewidywane na 2024 rok były wyłącznie preludium do kilku istotnych zmian. Czas ich wprowadzenia zbliża się nieubłaganie. Informatyczny gigant zza Oceanu nawet nie myśli o tym, żeby zostawać w tyle. Wręcz przeciwnie, ponieważ na stole leżą już projekty tylko czekające na akceptację. Chcesz wiedzieć, jak będzie wyglądał algorytm Google w przyszłości? Odpowiemy na to pytanie. Podpowiemy również przedsiębiorcom, jak dostosować pozycjonowanie stron do realiów wkrótce implementowanych w największej wyszukiwarce na świecie. Przeczytaj i zapisz ten artykuł!
Sztuczna inteligencja i rozbudowane frazy kluczowe. Oto jak zmieni się Google
Niemal od początku swojego funkcjonowania wyszukiwarka Google dzierży miano światowego lidera w zakresie dostarczania internautom trafnych odpowiedzi na ich pytania. Rzadko mogliśmy spotkać się z sytuacją, gdzie przedsiębiorstwo informatyczne zza Oceanu było przyparte do ściany przez swoich rywali. Rzeczywistość zmieniła się jednak w momencie, kiedy sztuczna inteligencja została wdrożona do bliźniaczo podobnych narzędzi, obsługiwanych przez konkurencję Google. W takim przypadku lider odpowiedział tak, jak na prawdziwego lidera przystało. Stany Zjednoczone testują już Search Generative Experience. Coraz większą rozpoznawalność zyskuje także Gemini, czyli inteligentny chatbot, umożliwiający pełną interakcję na linii wyszukiwarka – internauta. Już wkrótce należy oczekiwać, że również i w Polsce dojdzie do pełnej implementacji takich narzędzi. Wyszukiwarka bowiem ma przybrać formę prezentowania jeszcze trafniejszych rezultatów na polecenia wpisywane przez użytkowników.
Zdaniem Google, otworzenie się usługi na sztuczną inteligencję bezpośrednio wpłynie na pozytywne odczucia milionów internautów. Tym bardziej, że pogłębiany ostatnio trend używania bardziej rozbudowanych fraz kluczowych nie został pominięty przez deweloperów z Mountain View. Zgodnie z najnowszymi zapewnieniami, Gemini oraz Search Generative Experience mają wcielić się w rolę osobistych asystentów. Pierwsze narzędzie pozwoli na swobodną rozmowę ze sztuczną inteligencją i szybkie zaprezentowanie odpowiedzi w oparciu o rzetelne źródła. Natomiast drugie skupi się na pokazaniu generatywnych rezultatów wyszukiwania z uwzględnieniem standardowych fraz kluczowych. Co w tym przypadku istotne, wyniki zarówno te organiczne, jak i sponsorowane nadal zostaną aktywne. Search Generative Experience zostanie więc dodatkowym kontenerem, odpowiadającym na coraz powszechne zapytania typu zero click, czyli takich, gdzie użytkownik nie podejmuje żadnej interakcji z wygenerowanymi wynikami.
Zmiany w funkcjonowaniu Google nie muszą oznaczać zmian pozycji
Każda zmiana w algorytmie Google oraz każda nowość w wyszukiwarce przeważnie budzi wiele pytań u przedsiębiorców realizujących usługę pozycjonowania we własnej strategii marketingowej. Wszyscy przecież pamiętają jeszcze aktualizacje, jakie potrafiły wywrócić do góry nogami niemal cały ranking organiczny. Czy teraz także należy obawiać się zmian? Niekoniecznie! Jak zdradzają eksperci z agencji Afterweb, rozwój sztucznej inteligencji lub większy nacisk na rozbudowane frazy kluczowe to naturalne ruchy po stronie Google. Jeżeli pozycjonowanie strony firmowej odbywało się zgodnie z jawnymi wytycznymi algorytmu, implementacja wcześniej wymienionych tu zmian nie powinna zaszkodzić Twoim pozycjom. Na stronie internetowej afterweb.pl możesz znaleźć kompleksową ofertę SEO, obejmującą Search Generative Experience oraz inne niezwykle ważne modyfikacje w najpopularniejszym narzędziu online na świecie. Doświadczeni specjaliści SEO są w stanie dopasować optymalizację prowadzonego przez Ciebie portalu w taki sposób, aby Google doceniało jego zawartość. Kluczową rolę będzie odgrywać tutaj content. Wyszukiwarka chce dość wyraźnie promować strony z wiedzą ekspercką, co potwierdza funkcjonowanie zasady EEAT.
Komentarze
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!