
W Koszęcinie zainstalowano defibrylatory AED
Automatyczne defibrylatory zewnętrzne AED są już dostępne w Koszęcinie. Może z nich skorzystać każdy, chcący udzielić pomocy osobie, która straciła przytomność oraz istnieje podejrzenie zatrzymania akcji serca.
Defibrylator zakupiony z funduszu sołeckiego sołectwa Koszęcin umieszczony został przy frontowym wejściu do Domu Kultury przy ul. Sobieskiego 11b, po jego prawej stronie. Dostępny jest z poziomu parkingu. W razie potrzeby można pod niego podjechać nawet bezpośrednio samochodem.
W ostatnim czasie Nadleśnictwo Koszęcin również dokonało takiego zakupu ze swoich środków. Defibrylator został zawieszony na ścianie frontowej pod zadaszeniem przy wejściu do siedziby Nadleśnictwa, przy ul. Sobieskiego 1. Urządzenie jest wyraźnie widoczne z chodnika i skrzyżowania. Trzeba po nie podejść po schodach.
Defibrylator to urządzenie przenośne. Jeśli jest taka potrzeba, można go zabrać do miejsca zdarzenia w dowolnym miejscu gminy. Po zakończeniu akcji należy oddać urządzenie na miejsce. Aby otworzyć pokrywę ochraniająca urządzenie należy przekręcić ją w lewą stronę i wówczas można wyjąć defibrylator. Po otwarciu pokrywy urządzenia zainstalowanego na Nadleśnictwie uruchamia się alarm informujący o otwarciu zabezpieczenia. Możesz ten alarm zignorować i kontynuować akcję ratunkową. Alarm wyłącza się po zamknięciu pokrywy.
Komentarze
Cisza wyborcza!
Dodawanie komentarzy zostało zablokowane.
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!