Wernisaż wystawy „TAM I NAZOD” Grzegorza Chudego [ZDJĘCIA]

Wernisaż wystawy „TAM I NAZOD” Grzegorza Chudego [ZDJĘCIA]

13 maja 2026, godz. 7:18
nadesłane: Paulina Wojtulek, MDK Lubliniec
Udostępnij: Kopiuj link

8 maja Miejski Dom Kultury w Lublińcu stał się przystankiem w niezwykłej podróży, która połączyła surową północ z sercem Górnego Śląska. Wszystko to za sprawą wernisażu wystawy „TAM I NAZOD” autorstwa Grzegorza Chudego – wybitnego akwarelisty, twórcy szlaku katowickich beboków. 

Wydarzenie przyciągnęło miłośników sztuki i zaproszonych gości. W miniony piątek hol MDK wypełnił się gwarem rozmów i zachwytem nad najnowszymi pracami artysty. Grzegorz Chudy zabrał nas w podróż w zupełnie nowym kierunku, prezentując po raz pierwszy akwarele inspirowane ubiegłoroczną wyprawą do Islandii. Goście z uwagą przyglądali się interpretacjom krainy lodu i ognia, gdzie surowe pejzaże, gejzery i lodowce zyskały w oczach artysty unikalną, niemal bajkową lekkość, doskonale znaną fanom jego charakterystycznej kreski. Jednak, zgodnie z przewrotnym tytułem wystawy, każda daleka wyprawa „TAM” musi mieć swój finał w powrocie „NAZOD”.  Obok islandzkich mgieł na ścianach rozgościły się typowe dla twórczości Grzegorza Chudego śląskie motywy. To zestawienie dwóch odległych światów – egzotyki północy i swojskiej architektury śląskich miast – stworzyło unikalny dialog, który stał się głównym tematem wieczoru. 

Wystawę „TAM I NAZOD” będzie można obejrzeć w holu Miejskiego Domu Kultury do 7 czerwca 2026 roku. To doskonała okazja, by na spokojnie zanurzyć się w niezwykłym świecie, w którym latające tramwaje i kolorowe balony bez trudu odnajdują drogę z Nikiszowca aż pod islandzkie wodospady.

Galeria: Wernisaż wystawy „TAM I NAZOD” Grzegorza Chudego

Wernisaż wystawy „TAM I NAZOD” Grzegorza Chudego / zdj. Paulina Wojtulek, MDK Lubliniec Wernisaż wystawy „TAM I NAZOD” Grzegorza Chudego / zdj. Paulina Wojtulek, MDK Lubliniec Wernisaż wystawy „TAM I NAZOD” Grzegorza Chudego / zdj. Paulina Wojtulek, MDK Lubliniec Wernisaż wystawy „TAM I NAZOD” Grzegorza Chudego / zdj. Paulina Wojtulek, MDK Lubliniec Wernisaż wystawy „TAM I NAZOD” Grzegorza Chudego / zdj. Paulina Wojtulek, MDK Lubliniec
Zobacz całą galerię

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu