IV Niebieski Festyn

5 czerwca 2009 w lublinieckim parku odbył się IV Niebieski Festyn zorganizowany przez funkcjonariuszy Policji i władze miasta. Patronat nad tegoroczną imprezą sprawował Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. Dariusz Biel natomiast wśród przybyłych gości znaleźli się dwaj byli Komendanci Główni Policji - nadinsp. Ferdynand Skiba i nadinsp. Tadeusz Budzik. W zabawie udział wzięło około 3 tys. dzieci z naszego powiatu.


W miniony piątek około 3 tys dzieci z naszego powiatu wzięło udział w imprezie zorganizowanej już po raz czwarty przez policjantów zrzeszonych w IPA oraz władze miasta. Podstawowym celem tego przedsięwzięcia było propagowanie zasad bezpieczeństwa wśród najmłodszych oraz zapoznanie ich z rożnymi formacjami policyjnymi oraz charakterem ich pracy. W tym roku sprzęt i umiejętności zaprezentowali m.in. policjanci z KPP Lubliniec, Oddział Prewencji z Katowic z łodzią motorową, żołnierze 1 Pułku Specjalnego Komandosów, Żandarmerii Wojskowej , Straży Granicznej, Inspekcji Transportu Drogowego, strażacy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej z Lublińca oraz zespół Pogotowia Ratunkowego.

Wśród licznych atrakcji dużym zainteresowaniem cieszyły się pokazy z udziałem zwierząt tj. policji konnej wykonane przez funkcjonariuszy z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie oraz pokazy z udziałem psa wykrywającego narkotyki – przeprowadzane przez funkcjonariuszy Służby Celnej. Duży aplauz wśród małych uczestników imprezy wzbudził także pokaz sprzętu bojowego oraz symulacja wypadku drogowego, której celem było pokazanie elementów pierwszej pomocy oraz współdziałanie poszczególnych służb biorących udział w akcji ratunkowej. Wszyscy uczestnicy festynu otrzymali mały poczęstunek oraz drobne upominki w postaci elementów odblaskowych takich jak opaski, zawieszki – mających przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa najmłodszych. Całość imprezy uświetnił swoją obecnością Sznupek – maskotka Śląskiej Policji, z którym wszyscy uczestnicy festynu chętnie pozowali do pamiątkowych zdjęć.


<GALERIA_488_>

tagi: Niebieski Festyn
2009-06-08 , 12:15 Mateusz, KPP L-c

Komentarze

TEN ARTYKUŁ JESZCZE NIE MA KOMENTARZY. BĄDŹ PIERWSZY, WYRAŹ SWOJĄ OPINIĘ!

Dodaj komentarz

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

x