Sukcesy OYAMA KARATE

18 czerwca 2007, godz. 19:03
Gabuś
Udostępnij: Kopiuj link

26 maja 2007r. w Warszawie, w hali sportowej SGGW odbyły się X Mistrzostwa Polski Juniorów Polskiej Federacji Karate w konkurencji semi-knockdown (w ochraniaczach), w których wystartowało 130 zawodników z 32 klubów sportowych, reprezentujących Oyama Karate, Kyokushin Tezuka Group oraz ShinKyokushinkai. Zawody stały na dobrym poziomie startowym i organizacyjnym, pomimo panującej w tym dniu wysokiej temperatury (32oC) i znacznej wilgotności. Pojedynki odbywały się na dwóch matach.

Lubliniecki Klub Oyama Karate reprezentowała drużyna w składzie:
Justyna Cyrulik, Aleksander Mosingiewicz, Marek Kalenkiewicz, Michał Kaźmierczak, Mikołaj Cierpioł i Michał Makarski. Start juniorów zakończył się sukcesem. Zawodnicy Lublinieckiego Klubu oyama zdobyli aż cztery medale: 1złoty, 1 srebrny i 2 brązowe.

1 miejsce Justyna Cyrulik (kategoria do 55kg juniorki)
2 miejsce Marek Kalenkiewicz (kategoria do 75 kg juniorzy starsi)
3 miejsce Michał Kaźmierczak (kategoria do 60 kg juniorzy starsi)
4 miejsce Aleksander Mosingiewicz (kategoria do 65 kg juniorzy starsi)

Dnia 28 kwietnia 2007r. w Brzeszczu odbyły się Mistrzostwa Polski seniorow Semi -knockdown i Full - contact Polskiej Federacji Karate.

Sebastian Gruszka

Grzegorz Hyra zdobył I miejsce i tytuł Mistrza Polski w kategorii do 65 kg oraz został wybrany najlepszym technikiem wśród zawodników w konkurencji semi – knockdown.
Pozostali zawodnicy – kabir Suleiman i Łukasz Rosiński po zaciętych pojedynkach odpadli w rundach eliminacyjnych.
W równolegle przebiegających zawodach w konkurencji Full – contact zawodnik naszego Klubu – Sebastian Gruszka zdobył II miejsce w kategorii do 80 kg.

Mistrzostwa stały na bardzo wysokim poziomie. W zawodach brało udział 120 reprezentantów klubów z całej Polski, co zmusiło organizatorów do rozgrywania walk eliminacyjnych na dwóch matach równocześnie. Taka duża liczba młodych ludzi startujących w tych zawodach wskazuje na stale rosnące zainteresowanie rywalizacją w dyscyplinie jaką jest karate.

W dniu 12 maja 2007 w Bydgoszczy odbyły się XIII Mistrzostwa Polski OYAMA Polskiej Federacji Karate w Kata, w których wystartowalo 180 zawodników z 23 klubów Oyama Karate. Organizatorami zawodów był: Bydgoski Klub Oyama Karate Pałac oraz Palac Młodzieży z Bydgoszczy. W fazie eliminacyjnej, zawody zostały rozegrane na trzech planszach. Poziom organizacyjny i sportowy MP w Bydgoszczy był bardzo wysoki.

Aleksander Mosingiewicz

Wszyscy zawodnicy reprezentowali się bardzo dobrze. Aleksander Mosingiewicz zajął II miejsce w konkurencji kata, a Justyna Cyrulik III miejsce. Pozostali zawodnicy odpadli w rundzie eliminacyjnej. W konkurencji kata z bronią obydwoje: Justyna i Alek startowali w kategoriach wyższych wiekiem tj. do 18 lat (junior starszy). Aleksander Mosingiewicz zajął III miejsce pokonując o wiele starszych od siebie kolegów z innych klubów.

19 maja 2007r. w Bielsku-Białej odbyły się XII Mistrzostwa Polski Seniorów Polskiej Federacji Karate w konkurencji knockdown, zorganizowane przez Bielsko-Bielski Klub Oyama Karate pod kierownictwem Sensei Adama Łącza 2 dan. W MP wystartowało ok. 80 zawodników, reprezentujących 29 klubów z Oyama Karate, Kyokushin-kan, Kyokushinkai-Tezuka i IFK Kyokushinkai.

Agata Kostka
Anna Kołodziej
Marcin Siurmicki

Marcin Siurmicki i Anna Kołodziej wywalczyli złote medale w swoich kategoriach. Pozostali zawodnicy odpadli w ćwierćfinałach po wyrównanych pojedynkach w których przy werdykcie 2 : 2 o wyniku decydował sędzia maty.