Wojskowy Festyn oraz Katorżnik już za kilka dni

Wojskowy Festyn oraz Katorżnik już za kilka dni

05.08.2007 17:39
Gabuś
Czytanie treści strony dostępne

Zgodnie z regulaminem zostałą zamknięta lista startowa III Biegu Katorżnika. Zgłosiło się i opłaciło opłatę startową 463 zawodników w konkurencji indywidualnej oraz 20 druży (80 osób) uczestniczących w Galernik TEAM. Tak więc łączna liczba zawodników, którzy przystąpią do rywalizacji w sobotnich (11.08) biegach eliminacyjnych to 543 osoby.


Ze względu na mniejszą niż limit liczbę uczestników organizatorzy ustalili liczbę osób, które zakwalifikują się do niedzielnego finału, na 120 osób. Przyjeliśmy zasadę, że z każdego biegu eliminacyjnego do finałów kwalifikuje się 20% pierwszych na mecie mężczyzn i 20% pierwszych kobiet (zaokrąglane w górę). Organizator pozostawił sobie możliwość przyznania 8 zielonych kart na bieg finałowy co łącznie daje 120 zawodników w niedzielnym biegu finałowym.
Organizatorzy zapewniają, że każdy od 3 do 103 lat znajdzie coś interesującego dla siebie. Będą gry, zabawy, konkursy, pokazy. Dziewczynki sobie porysują, chłopcy zjadą z hotelu na linie, razem poszukają skarbu i sprawdzą wiadomości z historii, starsi mogą dowiedzieć się jak zostać żołnierzem, wcześniej sprawdzając czy mają dostatecznie celne oko...
Z grubszych rzeczy - dosłownie grubszych - to możliwość przejażdżki wozem bojowym typu SKOT i BRDM. Jeszcze cięższym kalibrem będzie kurs zabytkowym "ogórkiem". Po jeziorze będzie kursowała łódź desantowa komandosów. To tylko część atrakcji. Zapraszamy wszystkich w sobotę oraz w niedzielę (11-12.08) do Hotelu Silesiana w Kokotku.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Dołącz do dyskusji

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu