XIII Mistrzostwa Polski Seniorów Polskiej Federacji Karate

XIII Mistrzostwa Polski Seniorów Polskiej Federacji Karate

24.05.2008 8:12
Gabuś, Anna Kołodziej-Plewka
Czytanie treści strony dostępne

17 maja 2008 roku we Wrocławiu, odbyły się XIII Mistrzostwa Polski Seniorów Polskiej Federacji Karate w konkurencji knockdown, w których wystartowało 61 czołowych zawodniczek i zawodników, reprezentujących 18 wiodących klubów Oyama Karate, Kyokushinkai-Tezuka i IFK Kyokushin. Wszystkie walki turnieju, zwłaszcza finałowe, były porywające i niezwykle wyrównane, szereg z nich zakończyło się werdyktem przez: wagę lub deski. Zgodnie z przewidywaniami, najwyższe miejsca na podium zajęli faworyci, w większości medaliści ostatnich Mistrzostw Polski, Pucharu Polski "Oyama Top" oraz ME w Hadze.


Lubliniecki klub Oyama Karate reprezentowali: Anna Kołodziej w kategorii seniorek powyżej 60 kg, Grzegorz Hyra w kategorii seniorów do 65 kg, Mikołaj Cierpioł w kategorii do 70 kg oraz Michał Ptok w kategorii do 75 kg. Zgodnie z oczekiwaniami nie zawiodła utytułowana zawodniczka Anna Kołodziej zdobywając po raz kolejny tytuł Mistrzyni Polski. Bardzo dobrze zaprezentowali się również dwaj debiutujący w konkurencji knockdown zawodnicy: Mikołaj Cierpioł, dla którego był to pierwszy start w gronie seniorów oraz Grzegorz Hyra, który niestety z powodu kontuzji musiał wycofać się z turnieju po wejściu do strefy finałowej, zajmując ostatecznie III miejsce.


<GALERIA_427_>

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Dołącz do dyskusji

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu